HABER

Gelir İdaresi Başkanlığı'na Ulusoy atandı

ANKARA (ANKA) – Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'na Mehmet Akif Ulusoy, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığına Adnan Ertürk atandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Gelir İdaresi Başkanlığına, aynı yer Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Ulusoy atandı. Başkan Yardımcılığı ile birlikte Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığını da yürütmekte olan Ulusoy, Osman Arıoğlu'nun Başkanlıktan fiilen Kasım başında ayrılmasının ardından bu göreve vekaleten getirilmişti. Arıoğlu'nun 16 Kasım itibariyle emekli olmasının ardından da Ulusoy için asaleten atama kararnamesi yazılmıştı.

MASAK Başkanlığına, Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı Adnan Ertürk atandı. MASAK Başkanlığı, bu görevi vekaleten yürüten Genç Osman Yaraşlı'nın Müsteşar Yardımcılığına atanması ile boşalmıştı.

-ENERJİ ESKİ MÜSTEŞARININ EŞİ ENERJİ KİT YÖNETİMİNDE-

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğünde boş bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, Hazine kontenjanından Enerji Bakanlığı eski Müsteşarı Sami Demirbilek'in eşi Nurşen Demirbilek atandı. Nurşen Demirbilek, Hazine Müsteşarlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı olarak görev yapıyor.
Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cezair Abadan da başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'nde boş bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, Hazine kontenjanından KİT Genel Müdürü Mehmet Sefa Pamuksuz atandı.
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Genel Müdürlüğüne aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Yusuf İnce getirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön