HABER

Genç: "Suçlar ve suçlular ayırt edilmeli"

Ankara (AA)- Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Ergenekon soruşturması kapsamında devlete hizmet etmiş insanlarla çete suçu işlemiş insanların birlikte sorgulanmasının hukuka aykırı olduğunu ifade ederek, "Suçlar ve suçlular birbirinden ayırt edilmelidir. Fikir suçları, adi suçlar, çete suçları ayrı ayrı ele alınmalı" dedi.

Genç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Ergenekon soruşturması ile ilgili son gelişmeleri değerlendirdi.

Türk Metal Sendikası ile ART televizyonunda bugün başlatılan aramaların "hak ve hukuk tanımadan" yapıldığını ileri süren Genç, "ART televizyonuna yapılan baskın, basın hürriyetine aykırıdır. Eğer bir suistimal varsa hesaplarını incelersiniz. Televizyonun bütün yayınlarına el konulmuş, çalışanların savunma hakları ellerinden alınmış" dedi.

Telefon dinlemeleri hakkında Recep Tayyip Erdoğan'a bilgi verildiğini ileri süren Genç, "Kendilerine karşı tenkit yapan kişileri seri şekilde susturmaya çalışıyorlar" diye konuştu.

Ergenekon soruşturması kapsamında "tutuklananların, cezaevinde korunabileceklerine inanamadığına" işaret eden Genç, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in soruşturmayla ilgili kamuoyuna eksik ve yanlış bilgiler verdiğini öne sürdü.

AK Parti içinde dürüst ve saygı duyduğu milletvekilleri bulunduğunu ifade ederek, bu milletvekillerine çağrıda bulunan Genç, "Gelin Parlamento olarak bu olaylara el koyalım. Arkalarında pisliği olmayanlardan kadro oluşturalım, araştırma inceleme yapalım. Bilin ki Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan ve Fethullah Gülen'in üçü aynı amaç, hedef, ülkü birliğinde bir rejim getirmeye çalışıyorlar" iddiasında bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön