Gençler Cimbom'u gözüne kestirdi!

Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, "Fortis Türkiye Kupası'nda yarı finale kalan tek büyük takımı eleyip finale çıkmamızın mutluluğunun da o denli büyük olacağı muhakkaktır" dedi. Muammer Akyüz, yaptığı yazılı açıklamada, Fortis Türkiye Kupası yarı final kurala çekiminin 3 Anadolu takımı ve Galatasaray arasında gerçekleştiğini hatırlatarak, "Yarı finale kalan bu 4 takımımızın da buraya hakederek geldiğini düşünürsek, aralarında zayıf veya güçlü takım ayrımı yapmıyoruz. Takımların ligdeki durumları ile kupadaki durumları her zaman farklı olmuştur. Nitekim geçen yıl final oynayan bir takımımız ligden düşmüştür" ifadelerini kullandı.

Kurada Galatasaray ile eşleşmelerine sevindiklerini belirten Akyüz, şöyle devam etti: "Galatasaray güçlü kadrosu ile lig şampiyonluğu için de mücadele vermektedir. Oynayacağımız maçların çok zorlu olacağını biliyoruz. Buna rağmen yarı finale kalan tek büyük takımı eleyip finale çıkmamızın mutluluğunun da o denli büyük olacağı muhakkaktır.
Ayrıca finali, iki Anadolu takımının oynamasının Türk futbolu açısından önemli bir gelişme olacağını da düşünüyoruz. Amacımız Galatasaray'ı eleyip final oynamak ve kupayı kazanmak. Böylece çok arzuladığımız Avrupa kupalarına katılma amacımıza ulaşmış olacağız."