"Gençler ücretsiz sunulan CaseCampus programında buluşuyor"

Endeavor Türkiye tarafından Akbank iş ortaklığında gerçekleştirilen uygulamalı genç girişimcilik programı CaseCampus, beşinci dönemine yeni başvurularını bekliyor.

İstanbul, 8 Şubat (DHA) - Endeavor Türkiye tarafından Akbank iş ortaklığında gerçekleştirilen uygulamalı genç girişimcilik programı CaseCampus, beşinci dönemine yeni başvurularını bekliyor. Uygulandığı ilk dört dönemde 305 mezun veren CaseCampus, girişimcilikle ilgilenen, üniversite 3./4. sınıf lisans veya lisansüstü öğrencisi ve son 5 yıl içinde mezun olmuş adayları başvuru yapmaya çağırıyor.
Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de girişimcilikle ilgilenen tüm gençlerin başvuruları 26 Şubat 2017 Pazartesi gününe kadar www.casecampus.org üzerinden online şekilde kabul edilecek. Akbank tarafından desteklenen programda bu dönem seçilecek 75 katılımcı programdan ücretsiz yararlanabilecek.
Girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak sunan CaseCampus Girişimcilik Vaka Çalışmaları Programı; girişimci olmayı hayal eden genç girişimci adaylarını ekosistemden girişimciler, mentorlar, yatırımcılar ve eğitmenlerle bir araya getirerek yaşanmış girişimci hikayelerini deneyimleme fırsatı yaratıyor.
Her biri Endeavor Ağı’nda yer alan BuldumBuldum, Insider, iyzico, Paraşüt gibi girişimcilerin bugüne kadar yaşadığı süreçler, zorluklar ve başarılar; yazılı vaka çalışmalarıyla, videolu anlatımlarla, online forum tartışmalarıyla ve İstanbul’da gerçekleşecek üç adet canlı konferansla sunulacak. 10 Haftalık programın bitiminde kendi iş fikrini hayata geçirmek isteyen seçili sayıdaki mezuna, MentorCampus ile Endeavor Türkiye Mentorları’ndan destek alma ve TalentCampus ile girişimcilik ekosisteminde yer alan VC ve melek yatırımcı ağları’nda, start-up’larda, inkübasyon merkezlerinde ve Akbank’ta öncelikli staj başvuru şansı tanınacak.
Şimdiye kadar 305 mezun veren CaseCampus’te katılımcılar, Türkiye çapında 75 farklı üniversiteden geliyor. Programa katılanlar 45 adet start-up kurdu, bunların 24’üne mentorlük verildi. CaseCampus kaıtlımcılarına 262 adet staj ve iş fırsatı sundu.
Başvuru Süreci
Açıklamaya göre, Türkiye’nin her yerinden seçilmiş, başarılı topluluğa dahil olmak isteyen adaylar 01

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler