HABER

"Gençlerin aktif siyasete katılmasını istiyoruz"

SİNOP (İHA) - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop Gençlik Kolları Başkanı Ercan Tuna, AK Parti'nin gençlerin siyasette aktif ve etkin hale gelmesinde önemli çalışmalar yaptığını söyledi.

Ercan Tuna, gençlerin bu ülkenin siyasi meseleleriyle ilgilenmeleri, siyasetin içinde gelişen olaylarla ilgili beyin jimnastiği yapmaları ve fikir belirtmelerinin ülkenin geleceği adına yapılmış bir yatırım olacağını ifade etti. Tuna, "Çünkü bu gençlerimizin kendilerini geliştirmeleriyle ilgili bir mevzudur. Gençler ülkenin geleceğine sahip çıkma yönünde irade gösterirlerse, farklı bir duruş sergilerlerse bundan kazançlı çıkacak olan ülkemizin geleceğidir. Bu noktada AK Parti, gençlerin siyasetin içinde aktif ve etkin olmalarını istemektedir. İnşallah bundan sonraki süreçte gençler daha fazla siyasete ilgi duyarlar. Gençlerin dinamik gücüyle ülkemiz yeni ufuklara kanat çırpar duruma gelir diye düşünüyorum" dedi.

AK Parti gençliği olarak 10, hatta 20 yıl sonraya hazırlandıklarını belirten Tuna, "Şunu herkes iyi bilmeli ki, 10 ya da 20 yıl sonra bu ülkeyi yönetenler, şu andaki AK Parti geleneği olacaktır. 2007 yılında, genç arkadaşlarımızın aktif siyasete katılması için yepyeni çalışmalarla öncü görevimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön