HABER

Genco Erkal, "Oyun Sonu" piyesiyle Paris'te

Genco Erkal, "Oyun Sonu" piyesiyle Paris'te

Paris (AA)- Tiyatro sanatçısı Genco Erkal, ünlü İrlandalı edebiyatçı Samuel Beckett'in "Oyun Sonu" adlı eserini Paris'te sergiledi. Oyunda Genco Erkal ile birlikte rol alan Bülent Emin Yarar, Meral Çekinkaya ve Hikmet Karagöz, 1969 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi oyun yazarı, romancı ve şair Samuel Beckett'in yüzüncü doğum yılı anısına düzenlenen festival çerçevesinde ünlü tiyatro salonu "Bouffes de Nord"da Parisli tiyatro severlerle buluştu.

Türkçe sergilenen oyunu, Fransız sanatseverlerin de rahatça izleyebilmesi için sahne üzerine konulan ekranda diyaloglar Fransızca alt yazıyla yer aldı.Fransız ve Türk tiyatro severlerden büyük alkış alan oyun bu akşam bir kez daha sahneye konulacak.

"Paris Beckett Festivali" ünlü İrlandalı edebiyatçı adına bu yıl dünyada düzenlenen en önemli etkinliklerin başında geliyor. Festival, tiyatrodan dansa, müzikten sinemaya, okuma günleri ve sergilerden kolokyumlara, yazarın bütün tiyatro eserlerini, 350'ye yakın etkinlik aracılığıyla, Parisli sanatseverlere buluşturuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön