HABER

Genelkurmay'dan mehmetçik klipleri

ANKARA (İHA) - Genelkurmay Başkanlığı, ünlü sanatçıların seslendirdiği Mehmetçik parçaları eşliğinde, tatbikat ve operasyonların yer aldığı klip hazırlattı.

Genelkurmay Başkanlığı, en son 30 Ağustos kutlamaları çerçevesinde Zafer Haftası boyunca televizyonlarda gösterilmek üzere kısa klipler hazırlatmıştı. Kliplerde Orhan Gencebay, Ebru Gündeş, Hülya Koçyiğit ve Arzum Onan gibi ünlü isimlerin kutlama mesajları da yer alıyordu. Genelkurmay Başkanlığı'nca hazırlanan yeni klipler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın dün gazetelerin Ankara temsilcileriyle yaptığı sohbet toplantısının ardından gazetecilere dağıtıldı. Dört ayrı klipte, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tatbikat ve operasyon görüntülerinin yanısıra, asker-millet kaynaşmasının yer aldığı görüntüler de bulunuyor.

Esat Kabaklı'nın seslendirdiği 'Bil Oğlum' ve Mirkelam'ın seslendirdiği 'Sevgili Türkiyem' parçaları eşliğinde hazırlanan kliplerin dışında, 'Türk Askeri' ve 'Türk Ordusu' adlı iki ayrı parçada klipler arasında yer alıyor.

Geri Dön