HABER

"Gerekirse istifaya hazırız"

RİZE (İHA) - Çevre Bakanı İmdat Sütlüoğlu, Genel Başkanları Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Lideri Recep Tayyip Erdoğan için Rize Milletvekilleri olarak gerekirse istifa etmeye hazır olduklarını söyledi.

Memleketi Rize'ye bayram tatilini geçirmek için gelen Bakan Sütlüoğlu, ilk olarak Rize Valiliği, Belediye ve Çevre İl Müdürlüğü'nü ziyaret ederek ilin sorunları hakkında brifing aldı. Ziyaret sonrasında partisinin Rize İl Binası'nda basın toplantısı düzenleyen Sütlüoğlu, Erdoğan'ın başbakan olması için herşeye hazır olduklarını ifade ederek, "Bu halk sayın Genel Başkanın ardından koştu, onu seçti. Onun ardından bizler de seçildik. Kendisinin Meclis'e girmesi için ben ve arkadaşlarım Rize'den istifaya hazırız" dedi.

Sütlüoğlu, Türkiye'de demokrasinin daha rayına oturmadığını iddia ederek, bir halk hareketi liderinin başbakan olması gerektiğini söyledi. ABD'nin Irak'a düzenleyeceği operasyonda Türkiye'den üs talep ettiği ile ilgili bir soru üzerine ise Bakan Sütlüoğlu, "Biz para ile kimseye üs vermeyiz. Ne gerekiyorsa onu yaparız" diye konuştu.
Seçime yakın yapılan atamalar konusundaki bir soru üzerine Bakan Sütlüoğlu, "Üst düzey değişiklikler tabidir, bazı siyasiler gibi odacıya kadar değiştirmeyiz. Bizim hızımıza yetişecek herkesle çalışırız. Türkiye zaman kaybetti, o zamanı geri kazandırmak gerek. Ülkede efendi olan haktır. Biz hizmetkarız. Biz bunun gayretindeyiz" dedi. Karadeniz'in Çevre Bakanlığı'ndan yatırım almadığını da kaydeden Sütlüoğlu, yatırımların genellikle Güney'e ve Batı'ya yapıldığına dikkat çekerek, Çevre Bakanlığı'nın bütçesinin küçük olduğunu hatırlattı.

Bakan Sütlüoğlu, beraberindekilerle daha sonra Çaykur Rizespor-Gaziantepspor arasında oynanan Türkiye Kupası maçını izledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
ne demek gerekirse? bu rezalet durum bunu gerektirmiyorsa hangi durum gerektirir ki sizce?
Geri Dön