HABER

Gerets: 'Öne geçmeyi hedefliyoruz'

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, artık kazanılacak her puanın şampiyonluk için çok önem kazandığını belirterek, "Ligde çok kritik bir döneme girdik. Liderle aramızdaki puan farkını 3'e düşürdük. Bu farkı kapatmak kendi elimizde, bu farkı kapatarak rakibimizin önüne geçmeyi hedefliyoruz" dedi.

Teknik Direktör Eric Gerets, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. Ligde çok kritik bir döneme girdiklerini söyleyen Belçikalı teknik adam, "Ligde liderle aramızdaki puan farkı 3'e düştü. Her şey kendi elimizde, artık kazanılacak her puanın şampiyonluk için büyük önemi var. Bu nedenle taraftarlarımıza büyük görevler düşüyor. Taraftarlarımızdan şampiyonluk mücadelesinde yanımızda olmalarını ve hedefe ulaşmamızda bize destek olmalarını istiyoruz. Son maçımızda berabere kalarak, rakibimize 1 puan yaklaştık, aradaki puan farkını 3'e düşürdük. Bu farkı kapatmak elimizde, bu farkı kapatarak lider Fenerbahçe'nin

önüne geçmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Futbolcularla dün bir lokantada biraraya gelerek, takım içindeki konuları konuştuklarını söyleyen Gerets, "Futbolcularla oturup çay içip pasta yedik. Bu toplantıda benim para dağıttığım şeklindeki haberlere ise gülmekten başka yapacak bir şeyim yok. Bu toplantıda futbolcularla takım içindeki konuları konuştuk" ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı futbolcuların son haftalarda çok ceza aldığının hatırlatılması üzerine Gerets, "Öncelikle bu cezalarla futbolcuların, hem kendilerine, hem de takıma ve camiaya ne kadar büyük zarar verdiklerini anlama zamanı gelmiştir. En geç sezon sonuna kadar bunun analizi yapılacaktır. Bazen stresle ilgili bunlar olabiliyor. Maddi olaylardan dolayı olabilir, ancak her şeyi onların arkasına saklamanın anlamı yok, biz işimizi ciddi yapmak zorundayız" diye konuştu.

Vestel Manisaspor maçının kadrosunu yarın belirleyeceğini belirten Gerets, golcü futbolcu Hakan Şükür'ün son zamanlarda hem maça girdikten sonra, hem de antrenmanlardaki performansının üst düzeyde ve sevindirici olduğunu söyledi. Takımdaki bütün oyuncuların çok arzulu, hırslı ve istekli olduğunu belirten Gerets, "Futbolcuların hırsı o kadar yüksek ki bazen frenlemek ihtiyacını duyuyoruz. Bu nedenle yarınki maçta üst düzey bir mücadele izlenecek. Rakip takımın etkili oyuncusu Zalenka'ya özel bir önlem almayacağım" diye konuştu.

Bu arada Galatasaray'da sakatlığı bulunan Yalçın'ın 3 ay daha sahalardan uzak kalacağı belirtildi. Ayhan'ın da kaburgasında çatlak olduğu ve tecrübeli futbolcunun 1-2 hafta sahalardan uzak kalacağı bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön