Gezi çadırlarını yakanlar görevde

Kadir Topbaş'ın 'iş akitlerinin fesh edildi' dediği, Gezi Parkı'nda çadırları yakan zabıtalar görevlerine geri döndü

Gezi çadırlarını yakanlar görevde

Gezi Parkı'nda göstericilerin çadırlarını yaktıkları için 45 günlüğüne zorunlu izne çıkarılan dört zabıtanın görevlerine geri döndüğü öğrenildi. Gezi eylemlerinin ilk gününde eylemcilerin çadırları, yapılan şafak baskınından sonra sivil gaz maskeli kişilerce yakılmıştı. Kamuoyundan çadırların yakılmasıyla ilgili büyük tepkiler gelmiş ve yakanların ortaya çıkarılması gerektiği vurgulanmıştı. Çadır yangınları dünya basınında da geniş yer bulmuştu.

‘YANLARINA BIRAKILMAZ’

Bülent Onur Şahin'in Taraf'taki haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 20 Haziran tarihinde, “Başbakanımızın da ifade ettiği gibi burada yanlış yapan, bir mağduriyet oluşturmuş olan kişiler üzerine ‘rücu edilecek, bunlar yanlarına bırakılmayacak’ dendi. İşte bu bağlamda çalışmalar sırasında ve oradaki eylemcilere müdahalenin maalesef haddi aşan, belki biraz da farklı değerlendireceğimiz bir boyuta geldiği de hep ifade edilmektedir. (...) Bizim bu konuyla ilgili zabıta görevlilerimizden yedi arkadaşımızın bu işe fiili olarak katıldığı zabıtayla ilgili teftiş kurulu müfettişlerinin raporunda ortaya çıkmakta. Dört zabıta memuru bu rapor sonucunda açığa alındı, üçü de taşeron üzerinden aldığımız zabıta görevlisi. Bunların da iş akitlerinin feshine gidildi. Yargı süreçleri devam edecektir, onun getireceği sonuçlara göre diğer işlemleri yargı değerlendirecektir” demişti.

Gezi Parkı’nda çadırları yakma olayına karışıp açığa alındığı belirtilen; zabıta amiri A.R.T., zabıta ekipler amiri M.S., zabıta komiseri H.A., zabıta memuru S.A. 45 günlük zorunlu iznin ardından aynı görevlerine geri döndü.

Öte yandan eski bakanlardan Abdülkadir Aksu’nun oğlu Murat Aksu’ya ait firmaya bağlı taşeron görevliler M.Y., O.Ç. ve H.A.’nın iş akitleri feshedilmişti. Bu kişilerin ise önümüzdeki hafta İBB’nin alt müdürlüklerinde yeni görevlerine başlayacakları bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
GÖREVİNİ DÖNECEK TABİKİ NE OLACAK ÇARMAGAMI GERECEKSİNİZ NE GÜZEL OLMUŞ YAKMIŞ EN GÜZELİNİ YAPMIŞLAR
yorumunla utan.Sivasda da insanlar insanlar tarafından yakıldı ..burda insan kendi insanını yakmak istemiş SUÇ sabit bırakın işten atılmayı ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSTEN yargılnmalılar.....nerde adalet derler bu durumda..
BY YİĞİTLERİN ELERİ DAHİ ÖPÜLÜR. ÇAPULCULAR OTOBÜS YAKIYOR BU YİĞİTLERDE O ŞEREFSİZLERİN ÇADIRLARINI.
o da birşey mi?Sivas'ta diri diri insan yakanlar ödüllendirildi.
Milleti kandırmaktan başka işleri yok. Lafa gelince demokratlar, insan sevgisiyle dolular ama işte yaptıkları bu
Milleti kimin kandirdigi Misir olaylarindan sonra ortaya cikti, siz degilmiydiniz demokrasi icin, insan haklari icin eylem yapanlar ama olay Misirda olen insanlar olunca tavriniz soyle oldu, Gezi parkina destek verilmedigi icin bizde Misirdaki olaylara destek vermiyoruz dediniz, yani sizin isiniz gucunuz kendi tanimladiginiz demokrasi ve insan haklari, siz ve sizin gibiler icin onemli olan insan olmak degil sadece sizinle ayni fikirde olmak eger sizinle ayni fikirde degilse birileri ve oluyorsa bunun sizin icin hic bir onemi yok.
e pazarteside övünç madalyaları takılır artık.nede olsa adamlar gezicilere karşı durdular.
gezi parkı eylemcileri küresel güçlerle işbirliği yapmayan yiğit ,namazında ,niyazında,abdestinde müslüman insanlardır.mesela siz hiç sayın müjdat gezen yada mehmet ali alaborayı abdestsiz gezerken gördünüzmü.yiğit gezi eylemcileri asla devletine karşı hainlik ve düşmanlık gütmezler.amerika ve israilin oyununa gelip devletinin araçlarına ,kamu mallarına ,esnafın dükkanına, vatandaşın taksisine dolmuşuna yakarak zarar vermez.bunları yapan akpli vatan hainleridir.bunları yapan akp li vatan hainleri dünyada oynanmak istenen oyunu görmeyen saf, aklı evvel, yobaz gericilerdir.
ne affetmesi maaşlarına zam alırlar ödüllendirilirler bunlar yobaz takımı it iti ısırmaz
bugu duyduğum en güzel haber vatan hainlerine inat tayip erdoğan
Ye kürküm ye. Tıksırana kadar aksırana kadar ye. Bu dünyada adalet olmayabilir ama İlahi adalet yok mu???
onların suçune ki zaten emri veren açığa alınsın asıl
helal be adammlarım pisliklerin çadırını yaktınız ama adamların pisliği üzerinize bulaşmasın o yüzden iy yıkanın yoksa bulaşıcı olabilir
senin zekan da bulaşıcı ise yandık o zaman
zabıtaların okunmuş suyla yıkanması lazım 5 günde hamamda durmaları lazım o insanların pislikleri nefeslerinin kokusu anca çıkar üstlerinden :).polislere Allah sabır versin 20 gün boyunca park köşelerinde yatan çapulcuların yanında durdular inş bit hastalık vs bulaşmamaıştır polislerimize. leş gibi kokmuşlardır parkta geziciler 20 gundur yıkanmadan durdular nasılsa kokmazlar mı içki ter kokusu pöff parklara sıçtılar çöplükler falan Allahtan çevreciler.parkın iyicene ilaçlanması lazım bunlardan bit hastalık falan bulaşır parkta salgın vardır...zaten geziden snra hiç biri oturmaya gelmiyor oraya
o cadırlarda insanmı yaşıyordu.
Evet o çadırlarda İnsan yaşıyordu.Ama senin gibi''İnsan Müsveddeleri''değil.
Türkiyeden mısırdaki israil ve ABD köpeyi sisi şerefsizine destek mesajları gönderen ve Türkiyede anti emperiyalist ABD düşmanı nağraları atan beyinleri dönmüş kendini şaşırmış devreleri yanmış Türkiyede ABD düşmanı mısırda ABD desteçisi has yobaz ve döneklere inat zabıtalarımızında polisimizinde org.necdet özerimizinde yanındayız siz oturup klavyelerinizi aşındırmaya devam edip kirağlık taşeron propagandanızı yapmaya devam edebilirsiniz boyunuzun ölçüsünü 3 dönem olduğu gibi yine sandıkta alacaksınız bunuda çok iyi biliyorsunuz sonrada inlerinize girip yeni planlarınıza başlarsınız
kendi dünyanızı yaratmaya çalıştığınızı ne kadar da güzel tarif etmişsin. %30 la ülkenin tümüne hükmetmeyi rüyanda bile zor görürsün. şimdilik talandan payına düşen kemikleri yala zira ona da muhtaç olacaksın uğursuz şeytana tapan seni. kıbleni bile bilmiyorsun okuyabilsen mursinin de abd köpeği olduğunu öğreneceksin ama derdin şeriat, kim omuz verirse ona yalakalanmaya devam et sen. Önce millet olduğumuzu sana da öğreteceğiz. Halklar düşman olmaz düşman edilirler. Sen ve senin gibi hödükler bu güzel ülkeyi bölemeyeceksiniz.
Helal be kardeşim
Çakma müslümanların yalan söylemekten kul hakkı yemekten başka işleri yok ki
yarımcı yarım aklınlan bana akıl verme aklını kendine sakla zira yorumuna bakılınca senin daha çok ihtiyacın var mursiye amerikan köpeyi demiş sisiden bahsetmemiş zira işine gelmemiş kıble konusuna gelince yavuz hırsız ev sahibini bastırır hesabı o kıble sizin daha karışık gezi olaylarında cnn ve bbc den bunu gördük sizin kıbleniz hangisi abd mi londramı milleti saf bellemişler gezi olaylarında avrupalılar önünüze attığı kemiklerden kimin kemik yalayacısı olduğu belli bu ülkeyi senin gibi ancak avrupanın taşeronluğunu yapanlar böler occupy uşakları biz omuzu 1 kişiye vermişiz senin gibi 10 değ
Dönecek tabiki...dönmesin mi?!!!!
4.ÇAPULCU ÇADIRI YAKILDI YIKILDI DİYE ZABITA GÖREVLİLERİ İŞİNDENMİ OLACAKDI.
geri dönecek ne yanı işine son mu verilecek
ONLARDA EMİR KULU.NE EMREDİL,İRSE ONU YAPARLAR.
ne olacaktı asılacaklarmıydı gerçi o da sizi kesmez
bu daha başlangıç!!!!!!!!! daha onları üst görevlere de getirir bunlar.
AH YANDAŞ AH. İNSANLIKTAN BAHSEDERSİNİZ,DİNDEN BAHSEDERSİNİZ,GÜZELLİKTEN BAHSEDERSİNİZ,VATANDA BAHSEDERSİNİZ,MİLLETTEN BAHSEDERSİNİZ DEMOKRASİDEN BAHSEDERSİNİZ. DİLİNİZ SÖYLÜYOR AMA KALBİNİZDE VİCDAN YOK MAALESEF. MÜSLÜMANIM DİYEN BUNLARI YAPMAZ.TEK KELİME İLE YAZIKLAR OLSUN.
yakmayıpda.....boyamı yapacaklardı......pislikden kurtulmak için yakmışlardır...
İSTANBULUN GÖBEĞİNDE ÇADIR NE OLUYOR VANDALLARIN YUVALARI YOK OLDU DİYE ÜZÜLMEYİN bu kadar belgrat ormanlarına kurun YUVALARINIZI AFRİKA KÖPEKLERİ BİLE DAHA AZ ZARARLIDIR SİZLERDEN
GERİCİ VANDALLAR ÜLKEDE BİSÜRÜ ORMAN YANARKEN NEREDESİNİZ SÖNDÜRMEK için sizleri bekledik sözde çevreciler
adamlar pislikleri temizlemişler kim ne hakla işten çıkarta bilirki. zaten o pislikleri anca ateş temizlerdi.
ne güzel devlet, ne güzel devlet kundakla kundakla serbest kal, palayla adam kovala serbest kal, yakın mesafeden silahla ateş et serbest kal, küçücük kıza tecavüz et serbest kal, sopalarla adam öldür katilini bulama, bulsanda serbest kal, sizler müslümansanız ben değilim benim bilfiğim müslümanlıkta adalet esastır. Dimi MAkarnacılar???
olması gereken de buydu.boşuna adamlar işsiz kalacaktı şu darbeci yobazlar yüzünden.mısırda darbecilerin benzeri bizde taksım gezide...
belki örtülüden ikramiye bile almışlardır .
Bence isabetli olmuş.Olurya ilerde yine böyle çadırlı protesto yapanlar olursa bunlar gibi tecrübeli çadır yakıcılara ihtiyaç olur.
Diğer Haberler