HABER

Gezi eylemlerinde 5. ölüm

Eskişehir'de 2 Haziran'daki 'Gezi Parkı' eyleminde kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğrayan Ali İsmail Korkmaz hayatını kaybetti.

Eskişehir'de Gezi Parkı eyleminde polisin sıktığı biber gazından kaçtığı ara sokakta sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğrayarak beyin kanaması geçiren 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak öldü.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, Eskişehir'de geçen 2 Haziran Pazar gecesi Gezi Parkı eylemine destek için Ak Parti il binasına yürüyen yaklaşık 4 bin kişinin bulunduğu kalabalık arasında yer aldı. Polisin boyalı basınçlı su ve biber gazlı müdahalesinin ardından ara sokaklara kaçan Ali İsmail Korkmaz, iddialara göre burada sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğradı.

BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ

Korkmaz'ı arkadaşları yaralı halde bulup İlk olarak Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü içerisindeki Mavi Hastane'ye götürdü. Korkmaz buradan yakındaki Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. İddialara göre Ali İsmail Korkmaz'ın burada tomografisi çekildi ve 'Bir şeyin yok' denilerek müşahede altına alınmayıp evine gönderildi. Evine gidip uyuduktan sonra fenalaşan Korkmaz, götürüldüğü Eskişehir Devlet Hastanesi'nde yapılan tetkiklerinde beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Üniversiteli genç, sevk edildiği Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'nde 4 Haziranda beyin ameliyatı oldu.

YOĞUN BAKIMDAN ÇIKAMADI

Ameliyat sonrası yoğun bakım servisinde tutulan Ali İsmail Korkmaz, 3-4 gün ilaçlarla uyutuldu. İlaçların kesilmesinin ardından solunumu ve bilinci açılmayan Ali, yoğun bakım servisinde solunum cihazına bağlı olarak tedavi altında tutuldu.

Ali İsmail Korkmaz, bir hafta önce solunum cihazından çıkarıldı. Kendisi nefes almaya başlayan ancak bilinci yerine gelmeyen Korkmaz'ın bugün öğle saatlerinde ESOGÜ Hastanesi Beyin Cerrahisi yoğun bakım servisinde doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak öldü.

Ölen Ali İsmail Korkmaz'ın avukat olan ağabeyi Gürkan Korkmaz, kardeşinin öğle saatlerinde yaşamını yitirdiğini belirtti. Ağabey Korkmaz, olaydan sonra Hatay'dan geldiklerini söyleyerek kendisinin ve ailesinin şu an şokta oldukların daha fazla konuşamayacaklarını söyledi.

ANNE VE BABANIN GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Hatay'dan gelerek, oğulları Ali İsmail Korkmaz'ın tedavi gördüğü ESOGÜ Hastanesi bahçesinde bir ayı aşkın süredir bekleyen baba Şahap korkmaz ile anne Emel Korkmaz, çocuklarının ölüm haberini hastane bahçesinde aldı.

NEDEN DİRENMEDİN ALİ?

Gözyaşına boğulup ağlayan Korkmaz çiftini hastanenin özel güvenlik görevlileri ve olayı duyup gelen Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç teselli etmeye çalıştı. Anne Emel Korkmaz'ın, "Ali, niye direnmedin? Niye bizi bırakıp gittin?" diye feryatları yürekleri dağladı.

BAŞHEKİM AÇIKLAMA YAPTI

ESOGÜ Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Akın Turgut, Ali İsmail Korkmaz'ın ölümü ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Başhekim Turgut açıklamasında, Ali İsmail Korkmaz'ın 3 Haziran 2013 tarihinden bu yana hastanelerinin beyin cerrahisi yoğun bakın ünitesinde tedavi altında olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Ali İsmail Korkmaz'ın yattığı günden itibaren beyin dokusunda hasar olduğu tespit edilmiştir. Ana bilim dalından alınan bilgide yapılan tüm müdahalelere ve girişimlere rağmen tedaviye cevap vermeyen hastamızın 10 Temmuz 2013 tarihinde sat 10.30'da kalbi durmuştur. Hastamız yapılan müdahalelere cevap vermemiş ve saat 11.15 itibariyle de kaybedilmiştir. Ailesine ve tüm yakınlarına Allah'tan sabır dileriz."

CENAZE HATAY'A GÖTÜRÜLECEK

CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt da hastaneye gelerek Korkmaz ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu. Ali İsmail Korkmaz'ın yapılacak otopsisinin ardından akşam saatlerinde memleketi Hatay'a götürüleceği belirtildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 453 yorum
evladını kaybetmiş bir annenin lafına bakar mısınınz "niye direnemedin ali" , hala bel altından vurup mesaj çakma derdinde sen nasıl bir annesin yahu, kardeşimize allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun tamam da, evladına suç işlemeden kanunları çiğnemeden vatan hainlerine oyuncak olmadan hak aramayı öğretemeyen ana babaya da yuh olsun yazıklar olsun.ne acıdır ki bu gencecik çocukları kirli siyaset oyunlarına alet edip sokaklara dökenler hiç vicdan azabı duymuyor hala salya saçıp kin nefret kusuyor. bir can daha gitmiş tüküreyim haklısına da haksızına da, parkına da ağacına da
allah sanada onun sonunu verinde bakalım senin annen ne mesaj verecek allahım malı
Mustafa Kemal Atatürk'ün çanakkale savaşında ölen ingiliz askerinin oğluna söylediği gibi ne işi vardı orda ? Gezi Parkı eylemlerine herkesimden katılım olmuş pkk sdp alman fransız ermeni vs ben de sana soruyorum ne işin vardı orda...
mustafa kemali ağzına alma şerefsizlik yapma
ORUSPU COCGU O TÜRK BENDE KATILDIM BENDE TÜRK OĞLU TÜRKÜM NE ÇARPTIRIYON O VERDİĞN ÖRNEKLE BU UYUYORMU ORDA SAVAŞ VAR VE O ADAM İNGİLTEREDEN GELMİŞ GERİ ZEKALI BABAN İŞİNİ KAYBETSE VEYA SEN İŞTEN ALILSAN HALLINI ARASAN POLİS MUDAHALE ETSE VEYA PATRONUN YANDASLARI SENI DOVSE NE İŞİNMİ VARDI ORDA DİYECEKLER HAKKINI ARAYANI EYLEM YAPANI ÖLDÜRMEKMİ GEREK CAHİL İNSANLIKTAN NASIBİNİ ALMAMIŞ ALLAHSIZLAR
Ulan göt, ölen insanın ülkesi burası,Mursi ci
polat sus alim sansınlar
İsojan, Mustafa Kemal'i ağzına alma diyosun ya, bu nasıl bi zihniyet? Putlaştırdınız adamı, sizler de müritleri gibisiniz. Atatürk düşmanı da yok karşında. Mustafa Kemal senden ne istese sorgusuz-sualsiz, karşılıksız yapardın dimi? Köprüden atla dese atlarsın. Başka şeyler de yaparsın da...
onu anlasanız zaten sizede adam gibi adam derlerdi.
mustafa kemal babanın oğlumu haysiyetsiz isteyen alır ağzına mustafa kemalin adını...
annenle buluşacaktılar
19 YAŞINDA BİR GENCİ ÖLDÜRENLERİN ELİ KIRILSIN.UMARIM EN KISA ZAMANDA YAKALANIR CEZALARINI ÇEKERLER.ALLAH RAHMET EYLESİN.AMA UNUTULMAMALIDIR.BU GENCİ ÖLDÜRENLER MAŞADIR.PROVAKASYONA GELMİŞ CAHİL İNSANLARDIR.ASIL SUÇLULAR BUNLAR DEĞİLDİR.ASIL SUÇLULAR,GEREK BU GENCİN GERKESE DİĞER 4 ÖLÜMÜN ,TÜM YARALANMALARIN, YAKMALARIN, YIKMALARIN,YAĞMALARIN,HALKIN HUZURUNU BOZMALARIN 1 Cİ DERECEDEN SORUMLUSU TAKSİM DAYANIŞMA HEYETİNİ OLUŞTURAN ŞEREFSİZLERDİR.2Cİ SORUMLUSU YAKAN,YIKAN ÇAPULCULARIN ALNINDAN ÖPEN CHP LİDERİ VE PARTİSİDİR.HEYET HAKKINDA ACİLEN GEREĞİ YAPILMASI CHP NİN DE KAPATILMASI İÇİN GEREĞİ.
Geri Dön