HABER

‘Gezi ikramiyesi’ne poliste isyan

İzmir Emniyeti'nin, Gezi protestolarıyla ilgili 8 bin polis için ikramiye verilmesi isteği, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden geri döndü.

‘Gezi ikramiyesi’ne poliste isyan

İzmir Emniyeti'ne bağlı başta çevik kuvvet olmak üzere çeşitli birimlerdeki polisler, yaklaşık 45 gün boyunca kentte yaşanan Gezi protestolarıyla ilgili görev üstlendi.

Protestoların sona ermesinin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü, il emniyet müdürlüklerine yazı yazarak, protestolarda görev alan personelin kendilerine bildirilmesini, ikramiye verileceğini bildirdi.

İzmir Emniyeti, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yazısına, 8 bin polis için 6 ay ikramiye verilmesi isteğiyle karşılık verdi. Emniyet Genel Müdürlüğü ise, istekte bulunulan 8 bin personelin 2 bin 500'e, ikramiye istenilen ay sayısının da 4'e düşürülmesini istedi.

Ancak bu durum krize neden oldu. İzmir Emniyeti'nin, polisler arasında ayrımcılık olacağı düşüncesiyle isteğinde geri adım atmadığı, bu nedenle personelin diğer kentlerin aksine ikramiyelerini alamadığı öğrenildi.

Öte yandan Gezi Parkı ikramiyelerinin polislerin hesaplarına yattığı, ikramiyelerden çevik kuvvet ekiplerinin yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki daire başkanı, emniyet genel müdürü yardımcıları, müdürler ve personelin de faydalandığı belirtildi.

İl emniyet müdürlüklerinde müdür konumundakilerin de ikramiye aldıkları kaydedilirken, memurların hesaplarına ortalama 1000 lira, emniyet müdürlerinin hesaplarına ise en az 3000 lira yattığı ifade edildi. İkramiye alamayan polislerin bu duruma tepki gösterdikleri ileri sürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Yazıklar olsun vatandaşına gaz sıkan, kurşun sıkan sözde polisler ikramiye alıyor namusuyla görevini yapan vatanını milletinin seven polisler öteleniyor. Elbette bunlardan başka ne beklenir ki vatanını savunan askeri terörist yaptılar yakında vatan hainlerini de asker yaparlar.
TERÖRİSTLER ORTALIĞI YIKARKEN BAKTIRILAN POLİSLER HALK PROTESTO YAPINCA HALKI KIRDIRAN HÜKÜMET BİEDE POLİSLERE SUSU PAYI DAĞITIYOR HELALİ HOŞ OLSUNNNNN YAKIŞR SİZEEE
polis dediğimi yap al paranı sus. ama izmir işte. memleketin en akıllı insanlarının yaşadığı yer.
Geri Dön