Gezi Parkı davasında ara karar açıklandı

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin açılan davaya bakan mahkeme heyeti, İşadamı Osman Kavala'nın tahliye talebini reddederken, Yiğit Aksakoğlu'nun tahliyesine karar verdi.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmanın öğleden sonraki bölümünde tutuksuz sanıklar savunma yaparak beraatini istedi. Sanıkların savunmalarının tamamlanmasının ardından, avukatlara söz verildi. Tutuklu sanıklar Osman Kavala ve Yiğit Aksakoğlu'nun avukatları da tahliye talebinde bulundu.

MAHKEME ARA KARARINI AÇIKLADI

Aranın ardından mahkeme heyeti, taleplere ilişkin kararının açıkladı. Mehmet Ali Alabora, Ayşe Pınar Alabora, Can Dündar, Gökçe Yılmaz, Handan Meltem Arıkan ve Hanzade Hikmet Germiyanoğlu'nun yakalama kararının infazının beklenmesine karar veren mahkeme heyeti, sanık İnanç Ekmekci'nin bir sonraki duruşmada hazır edilmesi halinde savunmasının alınmasını kararlaştırdı.

Mahkeme heyeti, Osman Kavala'nın tahliye talebini reddederken, Yiğit Aksakoğlu'nun tahliyesine karar verdi. Aksakoğlu'nun haftada bir gün ikametine en yakın karakolda imza atma şartı koyan mahkeme heyeti, Aksakoğlu'nun yurt dışına çıkışını da yasakladı.

Duruşma 18 ve 19 Temmuz'a ertelendi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
gezi parkı olayları türkiye demokrasisinin namusu ve şerefidir bu olaylar doğaçlama gelişmiş tepkilerdir bundan örgüt aramak yaratmak acizliktir herkes ailesiyle katıldı tepki verdi yazık bu insanlara
hani bunları fetöcüler sorgulayıp iddianameyi onlar hazırlamıştı ne iş bu
GÜNAH YA,SİZLERİN YAPTIKLARI BU İNSANLARIN YANINDA DEVEDE KULAK KALIR..BIRAKIN ÇIKSINLAR,BİR DAHA KARIŞMAZ,OLUR BİTER..BU NE YA YAZIKTIR,GÜNAHTIR.DÜNYANIN HER YERİNDE GENÇLİK BÖYLE GÖSTERİ YAPAR..BİR TANESİ BÖYLE MAHKUM OLMAZ,ÇÜNKİ ONUN DEMOKRATİK HAKKIDIR..ORTA ÇAĞI YAŞATIYORSUNUZ ÜLKEMİZE..BUNLARIN GÜNAHLARINI ÇEKERSİNİZ..
@erxcanka79 BENCE SEN SEVAP GÜNAH KAVRAMLARINI Bİ DAHA DÜŞÜN
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler