Gezi parkı’ eylemcileri adliyeye sevk edildi

Mersin'de 'Gezi Parkı' eylemcilerine yönelik dün sabaha karşı düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 7 kişi, adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Taksim Gezi Parkı eylemcilerine destek amacıyla 1 Haziran tarihinde Mersin'de izinsiz gösterilere katılarak yol kapatan, polise taş ve sopalarla saldıran ve kamu mallarına zarar veren kişilerin yakalanmasına yönelik kent merkezinde dün sabaha karşı eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda 20 adreste arama yapılırken, 7 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler, Mersin Devlet Hastanesi'ndeki doktor kontrollerinin ardından ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Bugün öğle saatlerinde Mersin Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri tamamlanan 7 kişi, Mersin Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Eylemcilerin adliyeye getirilişleri sırasında polis adliye civarında geniş güvenlik önlemleri alırken, Mersin Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri adliye önünde basın açıklaması yaptı. Üyeler adına açıklama yapan Emek ve Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü Selman Günbat, "Bizler Emek ve Demokrasi Güçleri olarak uygulanan baskı ve sindirme politikalarına karşı demokratik tepkilerimizi dün olduğu gibi bugün de göstermeye ve mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi. Basın açıklamasının ardından grup olaysız şekilde dağıldı. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
palalının hakkı 27 yıl ise, taş - molotof - sopa - havai fişek - bilyelinin de en az 15 er yılla cezalandırılması gerekir..ama öyle 8-10 ay mahkemelerle olmaz..görüntü var mı, var..tamam, doooğru ceza evine..mesela palalı döndü mü doğru ceza evine gitmeli..bu iş ciddi olarak uygulansın, kimse eline almaz bunları..meydan da adam gibi, efendi gibi eylemcilere kalır..çıkar anlatır derdini, basın açıklamasını okur ve insanca dağılır..esnaf da, halk da, sürücüler de, turistler de, trafik de huzurlu ve rahat olur..zaten istenen de huzurdur, kaos değil...
nerde yapılacak bu efendi gibi eylem, bildiğim kadarı ile iktidar kendisi ile ilgili olmayan her türlü gösteriyi yasaklıyor, kimsenin olmadığı yerde yapsınlar dimi. kuş kadar beyninle akıl dağıtmaya çalışıyorsun burda millete, bırak bu çakma demokrasi ayaklarını.
Diğer Haberler