Gezi Parkı yine kapatıldı

Gezi Parkı, sosyal medyada yayılan açıklama nedeniyle kapatıldı. Ara sokaklarda süren müdahalede 40'tan fazla kişi gözaltı oldu. Polis, Taksim Bekar sokakta ocakbaşında oturan 2 kişiyi gözaltına aldı.

Sosyal medyada yayılan ve Taksim'e 1 milyon kişinin çağrıldığı belirtilen açıklama nedeniyle polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Polis, Gezi Parkı'nı yine vatandaşlara kapattı. İstiklal Caddesi'nde yer yer polis müdahalesi gerçekleşti.

İstiklal Caddesi’nde toplanan ve Taksim Meydanı’na yürümek isteyen gruba polis tazikli gazlı suyla müdahalede bulundu. Polisin müdahalesinin ardından eylemciler ara sokaklara dağıldı. TOMA aracından sıkılan gazlı sudan çok sayıda kişi etkilendi. Gece geç saatlerde, grupların toplanması devam etti. Polis, gruba ara ara müdahalede bulundu ve gözaltı sayısının ise 40'ı geçtiği öğrenildi.

İstiklal Caddesi üzerinde saat 19.00 sıralarında toplanan grubun Taksim Meydanı’na yürüyüşüne izin vermeyen polsi grubu dağılmaları konusunda uyardı. Megafonla uyarıda bulunan polis görevlisi, "Burada toplu halde bulunmanıza kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Slogan atarak İstiklal Caddesi üzerindeki esnafa zarar veriyorsunuz, herkese zarar veriyorsunuz. Bu şekilde olması hiç uygun değil. Sizlere müdahale etmek zarar vermek istemiyoruz. Lütfen bizlere yardımcı olun. Dağılmazsanız müdahale etmek zorunda kalacağız" diyerek megafonla uyarıda bulundu. Uyarıların ardından çevik kuvvet polisleri kalkanlarıyla caddeden aşağı doğru koşarak ilerlemeye başladı. Eylemciler geri çekildi ancak dağılmadı.

Bu sırada bazı eylemciler de gözaltına alındı. Polis kepenklerini kapatan mağazalara giren eylemcileri dışarı çıkması konusunda uyardı. Grubun dağılmaması ve slogan atmaya devam etmesi üzerine TOMA aracından gruba tazyikli gazlı suyla müdahale edildi. Müdahalenin ardından eylemciler ara sokaklara dağıldı. Sıkılan gazlı sudan çok sayıda kişi etkilendi. Bazı eylemciler hazırladıkları solüsyonla gazlı sudan etkilenlere müdahale etti. Müdahalenin ardından polis çok sayıda eylemciyi gözaltına aldı. Müdahalenin ardından Mİs Sokak’taki bazı işyerlerine kaçan eylemcileri polis iş yerlerine girerek gözaltına aldı.

GÖZALTINA ALINDI

Gezi Parkı’na girmek isteyen vatandaşları polis geri çevirdi. Serkan Çelik adlı bir genç, parkın kapatılmasını protesto etmek için Gezi Parkı’nın çevresinde güvenlik önlemi alan polisin önünde oturma eylemi yaptı. Bunun üzerine polis, gencin yanına gelerek kimliğini istedi. Daha sonra yanında getirdiği çantası kontrol edilen genç, gözaltına alınarak Taksim Meydanı’nda bekleyen polis aracına götürüldü.

OCAKBAŞINDA OTURAN 2 KİŞİYE GÖZALTI

Taksim İstiklal Caddesi'nde dün gece Gezi Parkı'nın kapatılmasının ardından toplanan gruba polis müdahalesi oldu. Ara sokaklarda süren müdahalede 40'tan fazla kişi gözaltına alındı. Polis, Taksim Bekar sokakta ocakbaşında oturan 2 kişiyi gözaltına aldı. Polisin gözaltına aldığı 2 kişiyi sokak ortasında dövdüğü görüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 154 yorum
Deccal iş başında. Böylesine mübarek bir gecede bu olayların olması size hala daha garip gelmiyormu? Bin aydan daha hayırlı bu gecede ALLAH (c.c) dan af dileyeceğinize yine meydanlara halkın huzurunu bozmaya koşmuşsunuz. ALLAH ısla etsin ne diyim. İnşallah iyilerin yanında olursunuz bir gün yaptığınız hataların farkına varırsınız.
GÖZ AÇTIRMAYIN VATAN HAİNLERİNE,,,TÜRKİYE HİÇBİR ZAMAN BU KANSIZLARIN YÜZÜNDEN BİR MISIR,SURİYE,LÜBNAN OLMAYACAK..BU OYUNLARIN SUYU ÇIKTI ARTIK KİMSE YEMİYOR KARDEŞİM,,SULH İÇİNDE GİDEN BİR ÜLKE DE KİMSENİN BU REZİLLİĞİ YAPMAYA HAKKI YOK.BİZLERE ALLAHSIZ DİYEN ŞEREFSİZLER İLKÖNCE CUMHURBAŞKANINA SONRA BAŞBAKAN VE SONRA BU DEVLET ADAMLARI İÇİN ELLERİNİ SEMAYA AÇIP DUA EDEN HALKIN %70 İNE BAKIN VE KİM ALLAHSIZ Bİ DAHA DÜŞÜNÜN...ZATEN BÜTÜN SORUNUNUZ YARADANA OLAN İMANIMIZ DEĞİL Mİ ?
ellerin dert görmesin katılmamak elde degil sana
Allahına gurban.
bu mübarek günde suçsuz insanları gözaltına aldıranların ne oruçlerı ne namazları kabul olur.en buyuk günahkârlardır.seçim anketlerı hava ciava asıl olan allahtır.halkına böyle zulum eden yönetıcılerın sonlarının ne olduğu tarıhte bellıdır
su mubarek gunde ne ıslerı vardı orda demezlermı adama
SENIN GIBILERE AZ BILE
Senin su mubarek gunde saat 12 de internette ne isin var? Adi ustunde tam Kadir GECEsinde?
suçsuz günahsız derken polislere dedin galiba.tam iftar saatinde azarlar kadir gecesi nedir bilmezler nasipsizler...
Ben hastanelerde dolmuşlarda herkesin fosur fosur sigara içtiği,doktorların hemşirelerin insanları köpek gibi azarladığı,devlet kurumlarında işin olduğunda insana insan muamelesi yapılmadığı,bir çok insan için arabayı bırak,motosiklet almanın bile hayal olduğu,karakollarda işkencenin sıradan birşey olduğu,ne yolun yol ne hizmetin hizmet olduğu,yüksek enflasyon sebebiyle her şeye hergün zam geldiği ve faizcileirn en çok kazanan olduğu dönemlerde büyüdüm.Sorunlar tabiki var ama bu Gezi olaylarının rahat batması dışında birşey olmadığını düşünüyorum,geçmişle kıyasladığımda.
Bekliyoruz eylül 5 de toplanacaklarmış çapulcular yine bıktık artık bu sefer sağ olarak vatandaş sokağa öıkacak çapulcular biraz aklınız varsa çıkmayın sokağa linç edileceksiniz çok kişi ölebilir ona göre çünkü hiç kimse artık evinde durmaz sizi gelir o parka gömer bu millet akıllı olun ve sakın gitmeyin oraya sonunuz çok kötü olur gitmeyin...
2kilo makarna 2 torba kömür verirlerse sorun olmaz heralde
türkiyenin vatandaşı olarak bu akşam saat 19:00 da gezi parkına girmek istedim ancak polis izin vermedi. burası yasak dedi. burası türkiyemi diye sordum polise evet dedi. türkiye olsa girerdik dedim giremediğimize göre türkiyede değildik. parkımızda maalsef yürüyemedik.
Ey Türk Gençliği Devrimlere sahip çıkar Saltanat tanımaz Şaha yelpaze sallamazsan AkArenaya salınır Gladyatör Destancı Kahraman Polislerin AkBombasıyla boğulur. Gözlerine Jop sokulur. Badembıyıklılar kovalar Çivili Sopayla hırpalar. Kör Palayla kıyılır Akrep sokar AkGaz Fişeği ile tertemiz alnından vurulursun. AkİmamTomalı Kimyasal suyla yıkar. Dualarla kızartır. Cenazem cematiyle Silivriye tıkılınca Üzülme Annem özgürlük için şehit olmuş görünce başını açma, yüzünü yırtma, elbiseni parçalama, sesini yükseltme, feryadınla düşman kardeşimi sevindirme Mazlum duası kabul olur Çıkar Aheste Aheste…
BU MÜBAREK GÜNDE HUZUR BOZAN HAİNLERE GÖZ AÇTIRMAYIN...
Allah sizi ıslah etsin gözü dönmüşler. Bıktırdınız artık, yeter. Huzur bozmaktan ve ortalık karıştırmaktan başka bir iş yapamıyorsunuz. Düşünce üretemedikçe hırçınlaşıyor ve işi eyleme döküyorsunuz. yeter artık, toplumun huzurunu bozmaya hakkınız yok...
ak parti seçimi alacak, tüm anketler bu yönde, mecburen eylem yapıyorlar, sandıktan-demokratik yollardan kimin başbakan olacağı belli çünkü.
yavşaklar i melih,i niye almıyorsunuz allahsızlar.devleti dolandıran o.yetim malı yiyen o.allahsızlar allahsız kitapsızlar.
adamın dokunulmazlığı mı var. Şikayetçi ol!
bakın işte bu mübarek günde yapılana bunlar sizce Müslüman mı ? Yazıklar olsun...Allah muhakkak ki azan toplumları cezalandırır...
bu mubarek gecede duam Allah ıslah etsin
resmen sivil darbe yapılıyor utanmadan demokrasiden bahsediliyor bide akape ve yandaşları başlarındaki bölücü ayrıştırıcı terörist tayyiş senin ALLAH BİNBİR TÜRLÜ BELANI VERSİN...
Desene bunlarda artık .... korkusu başladı,geziyi bırakın i.m.gökçeke bakın devlete 8 milyar borç takmış hala utanmadan orda burda dolaşıyor,bundan sonra bile bile bu adama oy verenlerinde bu işte vebali var.
yapmayın bu mübarek gecenin yüzü suyu hatrına yapmayın Allahım tüm kullarına akıl fikir ihsan eyle
Eskiden sağ sol kavgası vardı şimdi Müslüman kafir. Özellikle günlerden beri olay yokken seçilen bu güne dikkat edin. Allah herkesin kalbine göre versin.
bu mubarek günde edebiyatı yapanlar.bu geceyi takanlar camideydi park bekçiliğinde değil.
kadir gecesinde yaptıkları adiliğe bak...
Cuma namazlarından snr çıkan olayları unutmuyoruz .cumalardan çıkan diktatör hükümet gezi de kaybolacak
Bu mübarek günde Allah sizi islah etsin
Çok güzel olmuş ellerine sağlık. Aaaa biz yemek yiyorduk yaaa.
Ey çapulcular!Akıllı olun,evlerinize gidin.ABD nin uşaklığını yapmayın.
ya yeter be bıktırdınız gezinizede sizede şerefsizler yeter be beğenmeyen ülkeyi terketsin kardeşim
Bakıyorumdaa padişahınızın peygamberinizin Koltuğu sallanmaya başlayıncaa.. Aman efendimm Devlet kalksınsın bunlar Türkiyenin iyiliğini düşünmüyor gibi Makarnacı ağzıyla konşuşuyorsunuz. Nerdeydiniz Iraktaaaa kadınlara tecavüz edilirken nerdeydiniz 3000 kişiden fazla Müslüman öldürülürken... Filistin filistindediniz....israil mavimarmara gemisini katletti sivil gemideki insanları öldürdüü ilişkileri kesiyoruz dediniiz. 1 milyar dolarlıkk silah aldınızzz 3 hafta sonraa... Siz ulan sizee söyliycekk çok sözümmmmm var amaa. söylediklerimin yarısı boşa gider.. Din istimarcıları...
1,5 ayda TÜRKİYE DEN milyarlar uçup giderken darbe çığlıkları atıyordunuz makarna muhabbetine gelince senin gibi laleler burda atıp tutar makarna kuyrugundada ön sıra yer kapar
dinsizleri kaale almıyoruz
ha ha ha ha sanki kemal amca konuşmuş...
CAHİL...
boş teneke gibi ses çıkarıyorsun. saçma sapan şeyler syazma da kendine güldürme.
sen israile karsı bir savasta ilk kacmazsan biz bişe bilmiyoruz
Her taksim olayında aynı muhabbetteb gına geldi artık. değil 1 milyon 100bini bile toplamaları imkansız. sürekli şişirme sürekli faso fiso.
Akpnin en kötü icraatı ne ihaleler,ne bop eşbaşkanlığı nede her yere avm yapmasıdır Akpnin en kötü icraatı insanları birbirinden ayırması birbirine düşman etmesidir. Bu batılı ülkelerin Türkiyeye karşı yapmış olduğu ve başaramamış olduğu bir durumdur AKP insanları birbirne düşman etmektedir bundan 10 sene sonrasını kimse göremiyor !
kurt ile kuzu birbirinden ayrılıyor.
Ulusal kanal izlemeyi biraz bırakırsan gerçekleri daha rahat görürsün...
10 yıl sonrasını senin zekan göremeyebilir ama biz görüyoruz orada otyuranlar politen kacanlar buna %100 eminim önlerinde daha servis acılmamış polis yermi lan ortalıgı karıstır sonra kac varmı böyle bir iş alırlar işte böyle
asıl siz göermediniz 10 sene önceki haksızlığı insanları aıl ozamanlar ayırıyorlardı hatırlatırım baş örtülü kardeşlerimizi oysaki şuan okadar özgürlerki canlı yayın haberi bile sunabiliyorlar
Nasıl yaptılar bu işi merak ettim şimdi ben? Zamanında insanları inançlarından dolayı fişleyenler,dışlayanlar,engelleyenler,saf dışı edenler o ayrışmanın temellerini attılar.Şu anki hükümeti despotlukla suçlayanlar bir baksınlar şöyle geriye.Tabi o kadar insafınız varsa.
Kardeş bence bu icraatlar ters tepiyor insanlar birbirine yaklaşıyor birlik beraberlik doguyor ,arada onun kafasından çıkanlar oluyor ama olsun
Yahu siz nasıl müslümansınız ? nasıl osmalı torunuyuz diyorsunuz kendinize ? hiç bir müslüman " mübarek günde niye camide değildiniz?" diye hesap sorarmı ? osmanlı tarihinden bu kadar mı uzaksınız. Açık kitapları da okuyun Fatih nasıl istanbula girdi. Kuran okuyun müslümanlığı dayatmanız doğrumu görün. Bu ülkede sadece müslümanlar yok bunu da unutmayın. herkesi kendiniz gibi olmaya zorladığınız sürece insanlar size karşı tepkilerini sürdürecek bunu hala anlayamıyormusunuz ? Yazık sizin inancınıza ve milliyetçiliğinize..... Allah hakkınızda hayırlısını versin inşallah
oradakilerin müslüman olmadığını herkes biliyor rahat ol sen..müslüman adamın hainlikle vatana millete zarar vermek gibi bir düşüncesi olmaz..
biz camilerde dua ederken kendimizi ailemizi ve devletimizi belardan kazalardan koru diye dua ediyoruz. istanbulda da millet bilerek bu mübarek günde olay çıkartmaya çalışıyor. 5 ağustosta silivride olacağınıza , 3 ağustosta gezide olacağınıza face ve twitter da 3 ağustos gecesi haydi camiye dua edelim diyen yok. etmeyinde ama bu günde de kimsenin canına tak ettirmeyin , hzuru olanların huzuru kaçırmayın. bunları yapan örgütleyen ve alet olanların allah bu dünya ve öbür dünyada iki yakasını bir araya getirmesin. çok isteyen özgürlük nağralarının atıldığı bir ülke bulup oraya gitsin. bulabilirs
VİCDAN SAHİBİ İNSANLARA SESLENİYORUM..GÖZÜNÜ HIRS BÜRÜMÜŞ TAHRİKLERE KAPILMIŞ KENDİ VATANDAŞINI DÜŞMANDAN DAHA TEHLİKELİ GİBİ GÖREN VATANDAŞLAR LÜTFEN ARTIK TÜRKİYENİN VE TOPLUMUMUZUN GELECEĞİ İÇİN TAHRİKLERE KAPILMADAN AKLI SELİM ŞEKİLDE DÜŞÜNÜN VE OLAYLARI YORUMLAYIN. BU MİLLET BİRBİRİNE ZEHİR KUSAN, BİRBİRİNİ ÖTEKİLEŞTİREN O SİZDEN BU BİZDEN AYRIMI YAPAN BİR MİLLET DEĞİLDİ. GEÇMİŞİMİZE ÇOK DA UZAK OLMAYAN O ŞANLI TARİHİMİZE BİR BAKIN NE BADİRELER ATLATARAK BU GÜNLERE GELDİK.BİZ BU DEĞİLDİK POLİSİMİZLE ASKERİMİZLE TOPLUMUN HER KESİMİYLE BİR HALKTIK AMA ARTIK.... VİZDANSIZLIK YAPMAYALIM.
ozanbul dogru soyluyorsun sızden bızden ayrımı daha once yoktu akp nın padısahı rte geldıkten sonra sız bız olduk dogrumu bırde su acıdan bakmak lazım 1 kısının ustune 15 kısı cullanıyor ayaklarıyla basıyor adamın ustune baslarındakı komsermı kımse emır verıyor kaskları cıkarın dıye bunun tek sebebı kask bırı sıkayetcı olursa kask numaraları okunmaması ıcın cıkartıyor orantısız guc kullanmaksa adalet bırbırımızedusmemız normal degılmı
KIm Müslüman kim insan belli oluyor. Kendinden olmayani kendi gibi düsünmeyeni yok etmek öldürmek icin siraya girmis burda agizlarindan kuduz salyasi akmis kisiler. Ben bu yönetimi sevmiyorum sevmek zorundada degilim. Eger birileri insanlarin yasamlarina etki ediyorsa insanlik bu baskiya karsi tepkisini gösterir. Ben istanbulda sirf basörtülüler özgürlük istiyor diye onlarla eyleme katildim. Ama su anda Türkiyede gördügüm olay benim canimi silkiyor. Tayyip cikipta insanlari anlayacagina onlara yalan iftaralarla saldirmaya calisiyor. Sevgi saygi insani insan eder nefret degil
ortalığı yakıp yıkmasalar eyvallah ama bu idoolojik bir ayrım değil ki. anarşistlere dur demek ne zamandan beri ayrımcılık oldu.
Kendinden olmayanı kendi gibi düşünmeyeni demişsinde sen sırf bu hükümet i sevmiyorum diyorsun ve ona karşı her türlü işleri yapıyorsunuz.Hatta etrafa kuduz gibi saldıranlar,esnafı canından bezdirenler,molotoflar,havai fişekleri atanlar sizlersiniz. Her halde bunları bu hükümeti sevip oraya getirenler yapacak değil.Önce siz saygı gösterin bu hükümete oy verip destekleyenleri.Esas biz sizinki gibi düşünmek zorunda değiliz.
Allah haklıyı korusun haksısın belasını versın
Valla mesele ağaç değil mesele yapılan zamlar adaletsizlik yandaşı kayırma vergi üstüne vergi Genel sağlık sigortası adı altında işsiz adamdan bile haraç koparma bitmiştir bu devlet tayyibin kendine çeki düzen vermesi lazım diyeceğim ama nerdeee))
bu mubarek gecede duam allah sizi kahretsin helak etsinki bu milletin huzurunu kaçırmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. etrafınıza bir bakın yıkılmayan tek müslüman ülke türkiye kaldı her tarafta kan var. bu ülkeyide mısıra suriyeye çevirmeye çalışıyorsunuz bunların içinde park yada ağaç düşüneni kaldımı sizce tek düşünce korku yaratıp ülkenin huzurunu bozmak allah sizin aile ve iç huzurunuzu bozsun inşallah. bunun vebalini ahirette vereceksiniz diyeceğimde sizin öyle bir inanışınızda yok.
POLİS GÖREVİNİ YAPIYOR HELAL OLSUN TÜM EMNİYET GÖREVLİLERİMİZE.
Allahtan korkusu olmayanlar yine işbaşındalar. Huzur bozmak, her istediklerine her istediklerini yapmak ve söylemek bunların özgürlük anlayışının temelini oluşturuyor. Asla karşılarındaki hiç kimsenin bir hakkı ve özgürlüğü olduğu gerçeğini kabullenmeyen bu insan görünümünde ki satılmış köpekler artık iyice deşifre oldular, bu aziz mübarek gecede bile bunu yapıyorlarsa artık var siz hesap edin bunlar nasıl bir şeytanın uşaklarıdır.
Harbiden sıktı bu gezi artık.
Ben hastanelerde dolmuşlarda herkesin fosur fosur sigara içtiği,doktorların hemşirelerin insanları köpek gibi azarladığı,devlet kurumlarında işin olduğunda insana insan muamelesi yapılmadığı,bir çok insan için arabayı bırak,motosiklet almanın bile hayal olduğu,karakollarda işkencenin sıradan birşey olduğu,ne yolun yol ne hizmetin hizmet olduğu,yüksek enflasyon sebebiyle her şeye hergün zam geldiği ve faizcileirn en çok kazanan olduğu dönemlerde büyüdüm.Sorunlar tabiki var ama bu Gezi olaylarının rahat batması dışında birşey olmadığını düşünüyorum,geçmişle kıyasladığımda bunu görmeyen körlere i
siz nasıl bir mahlukatsınız anlamadımki asıl gözü açılacak olan sizlersiniz bu gün alevi sünniye Türk kürde düşman gözüyle bakıyor milletin birbirine karşı güveni sıfırlanmış eskiden pkk vardı ama şimdi herkezi pkk lı olarak görüyor millet okullarad ayrışmalar başladı sen o dönemleri yaşamıssın fakat 1980 öncesini yaşayamamıssın sokak ta can güvenliği olmadan yürümenin ne demek olduğunu bilmiyorsun yazıklar olsun
Gerçek zalimlerin hangi ateist maocu imansız kafirler olduğunu ALLAH görüyor.Yüzde 1lik Kendileri küçük şerleri büyük melunları kahredecek inşallah.Senelerce devrim diye havladılar şimdi de sivil devrim yapacaklarmış.Bir avuç sırtlan sürüsü böyle istiyor diye ülkeyi perişan edemeyiz GELİŞME KALKINMA BİR YERLERİNE BATTI BÖĞÜRÜP DURUYORLAR
TAMAM ANLADIK ONLAR İMANSIZ KAFİR, AMERİKAYA UŞAKLIK YAPAN,TÜRK DEYİNCE TÜYLERİ DİKEN DİKEN OLAN İMANSIZLAR NOLACAK.PKK NIN YANDAŞI NOLACAK. ONUDA DESENE.
Boyle mubarek bir gunde bunlarin orada olmasi tesadufmu. Ben inancli biriyim ben muslumanim diyen bir insan kesinlikle orada bulunmaz. O mubarek geceyi degerlendirmek ister. Peki bunlar ve destekcileri kim oluyor. Neye inaniyorlar. Herkes bunlarin kimlerden olustugunu bilir. Suphesiz Allah da bilir ve gorur
tek kelimeyle kuma kafayı gömmüş deve kuşu gibisin.
Belki hristiyan yada ateisttir,demokratik bir ülkede yaşamıyormuyuz?
orda durmakla Allah a inanmamanin ne alakasi var?
Diğer Haberler