HABER

GİAD'ların önemi artacak

MANİSA (İHA) - Türkiye Genç İş Adamları Dernekleri Konfederasyonu'nu (TUGİK) kurmak için harekete geçen genç iş adamları, Ege Federasyonu'nun oluşturulması çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Ege Bölgesi'ndeki 10 genç iş adamı derneğinin başkanları bu amaçla Manisa'da toplantı yaptı.

Manisa Anemon Otel'de Manisa Genç İş Adamları Derneği (MAGİAD) ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Ege Bölgesi'ndeki 14 dernekten 10'unun yönetim kurulu başkanı katıldı. Ege Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) öncülüğünde İzmir'de ve Aydın'ın Nazilli ilçesinde yapılan iki toplantının ardından Manisa'da üçüncü kez bir araya gelen iş adamlarının öncelikli gündeminde, Ege Federasyonu'nun bir an önce oluşturulması ve Avrupa Birliği (AB) konusundaki son gelişmeler yer aldı.

Toplantıyla ilgili açıklama yapan MAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Kurtoğlu, toplantının ilk bölümünde federasyonda delege sistemi ve 'Adaletli Temsil' konusunda ağırlıklı fikir alış verişi yapıldığını belirterek, ikinci bölümde ise Genç İş Adamları Dernekleri'nin AB'ye girmek üzere çaba gösteren Türkiye'deki rolünün ne olacağı konusunun görüşüldüğünü söyledi. Kurtoğlu, "AB, birlik içindeki ekonomik gelişmelerde sivil toplum kuruluşlarının etkin olmasını istiyor. Bu nedenle, gelecek günlerde genç iş adamları dernekleri çok daha fazla önem kazanacaktır" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön