HABER

Giresun'da teröristler sıkıştırıldı! Evlerinizden çıkmayın uyarısı yapıldı

Giresun’un Güce ilçesi kırsalında başlatılan operasyon sürüyor. Güvenlik güçleri İHA’lar eşliğinde tarama faaliyetlerini sürdürürken, operasyonlar Uzman Çavuş Ali Cevizci’nin dün şehit düştüğü kırsal alanda yoğunlaştı. 3 kişi oldukları tespit edilen teröristlerin başında ‘Türk Tarık’ kod adlı Barış Öner'in olduğu belirtiliyor.

PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için Tunceli ve Diyarbakır’dan kalkan Kobra Helikopterleri bölgedeki operasyonlara destek vermesi beklenirken, bugün bölgede yaşayan vatandaşlar ise olası bir hava harekatı için ‘ormanlık arazilere gitmemeleri, evlerinden çıkmamaları’ yönünde uyarıldı.

t1

Bölgede ise yayla sakinleri biran önce operasyonların sonuçlanmasını ve artık rahat bir nefes almak istediklerini dile getirirken, yayla sakinlerinden Bilal Kaplan, “Yetkililerimize duyurmak istiyoruz biran önce operasyon olmasını istiyoruz, bizi de bu sıkıntıdan kurtarmalarını istiyoruz. Artık terörün bitmesini istiyoruz” dedi.

t2

Bir başka yayla sakini Şaban Kaplan ise “Bu olay biran önce temize çıkmasını istiyoruz. Helikopterler gelecekti bize ‘evden çıkmayın, ormanlık alana girmeyin’ uyarısında bulundular. Şehidimiz için çok üzgünüz” ifadelerini kullandı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Nişanınız keskin atışınız tam olsun. Allah yardımcınız olsun.
Artık bütün Türkiyede sokağa çıkmasak bundan sonra olabilir. Başımıza ne geleceğini bilemeyiz...
bencede cikma baris atay vekil olmus adam dovuyormus sokakta bunlardan korka bilirsin...
TERÖRİSTLER KARADENİZ'E NASIL MI? SIZIYOR.FINDIK VE ÇAY TARLALARINA, İNŞAATLARDA ÇALIŞMAK İÇİN GELENLER, İHALE İŞLERİNİN DOĞULULARA VERİLMESİYLE BERABER İŞİ ALAN KİŞİLERİN YANLARINDA GETİRDİKLERİ ELEMANLAR ARASINA GİREREK GELİYORLAR. GİBİ GİBİ.
@apartmanyikan ırkçılık insanlık suçudur. Senin yaptığın terör propagandası.
Geri Dön