Girlevik Şelalesi tamamen dondu

Erzincan'ın doğal güzelliği Girlevik Şelalesi, dondurucu soğukların ardından kartpostallık manzaralara ev sahipliği yapıyor. Eksi 18 derece sıcaklıkla savaşan Erzincanlılar, bir yandan da doğanın sunduğu eşsiz güzelliklerin tadını çıkarma fırsatı buluyor. Kente 30 kilometre uzaklıkta bulunan Girlevik Şelalesi, soğuktan tamamen dondu.

Ziyaretçilerine her mevsim ayrı güzellik sunan şelalede oluşan 6-7 metrelik buz sarkıtları, seyrine doyumsuz manzara ortaya çıkardı.

Yazın serin havası ve etrafındaki yemyeşil bitki örtüsü, kışın ise çevresindeki kar ve oluşan buz sarkıtlarıyla dikkati çeken şelaleyi ziyarete gelenler, bol bol fotoğraf çekip manzaranın keyfini yaşıyor.

Ziyaretçilerden Vahide Bilgiç, AA muhabirine, donarak metrelerce yükseklikte buz sarkıtları oluşturan şelaleyi Ankara'dan görmeye geldiklerini söyledi.

Şelalenin doğal güzelliğini internetten gördüklerini ifade eden Bilgiç, şöyle konuştu:

"Manzarayı yakından gördüğümüzde hayran kaldık. İnanılmaz güzel. Buz sarkıtlarının şelaleye ayrı bir güzellik katacağını tahmin etmiştik ancak bizleri bu kadar etkileyebileceğini düşünmemiştik. Herkese bu eşsiz manzarayı gelip görmelerini tavsiye ediyorum. Fırsat buldukça buraları yeniden görmeye gelmeyi düşünüyoruz."

'BU DOĞAL GÜZELLİKLERİN YERİNDE GÖRÜLMESİ GEREKİR'

Mehmet Ali Doru ise bölgede son günlerde dondurucu soğukların yaşandığına işaret etti.

Kış mevsiminin de kendine özgü güzellikleri beraberinde getirdiğini anlatan Doru, "Aşırı soğukların tabiatta bıraktığı izleri ve doğal güzelliği yerinde gelip görmek istedik. Türkiye'nin her yeri ayrı bir güzel. Bu doğal güzelliklerin yerinde görülmesi gerekir." dedi.

Ziyarete gelen vatandaşlardan Bengül Sima da şelalenin her mevsim ayrı güzellikte manzaralar sunduğunu belirterek, gezginleri bölgeyi keşfetmeye davet etti. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler