HABER

Gizem'den göz yaşartan istek!

Gizem'den göz yaşartan istek!

Küçük Gizem, ölümünden önce 5 liralık penye istemiş ama...

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde şofbenden sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden 11 yaşındaki Gizem Bera Yüksel’in acılı annesi Ayla Yüksel, "Kızım, geçen hafta penye istedi. 300 liralık değil sadece 5 liralık penye. Alamadım, ama alıp pazartesi mezarının başına götüreceğim" dedi.

Şevket Yılmaz Devlet Hastanesinde solunum cihazına bağlı olarak tedavisi sürdürülen İrem Silay Yüksel’in (12) babası Salih, annesi Ayla Yüksel ve diğer yakınlarının, endişe ile karışık ümit dolu bekleyişleri sürüyor.

Hastaneye gelen basın mensuplarına açıklamalarda bulunan anne Ayla Yüksel, yaşamını yitiren kızı Gizem Bera’nın acısının yüreklerini dağladığını, İrem Silay’ın yaşama tutunmasının ise tek ümitleri olduğunu ifade etti.

"Öncelikle devlete teşekkür ederim. Devlet elinden gelen her şeyi yaptı.

Başta Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun. Bursa Valiliği de çok yardımcı oldu" dedi.

Acılı anne, yaşamını yitiren kızıyla ilgili, dinleyenlerin gözlerini yaşartan bir ayrıntıyı da gazetecilerle paylaştı.

"Kızım, geçen hafta penye istedi. 300 liralık değil sadece 5 liralık penye. Alamadım, ama alıp pazartesi mezarının başına götüreceğim" diyen anne, gözyaşı döktü.

Bu arada; tedavisi süren İrem Silay Yüksel’in doktorları, küçük kızın tamamen solumum cihazına bağlı olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Solunum cihazından çıkarmamız mümkün değil. Tüm imkanlarımız var. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Şu anda yapabilecek tek bir şey var, o da beklemek." Önceki gün akşam saat 22.00 sıralarında Arapzade Mahallesi’ndeki evlerinde aile fertleri tarafından banyoda baygın halde bulunan kardeşlerden İrem Silay Yüksel (12), Orhangazi Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Bursa’ya götürülerek Şevket Yılmaz Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Gizem Bera Yüksel (11) ise Orhangazi Devlet Hastanesindeki müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
senin vatandaşın cocuğuna 5 liralık penye alamıyorr sen git somaliye yardım ett
şomalideki vadandaş çıplak krdeşim 5 liralık panyede gözleri yok 50 kuruşuk ekmek veya bir şişe suya ihiyaçları var 90 metre kare dam gibi evde otuyorum öglen simit yiyoruz gibi baheleri yok toplumlar zenginleştince düşünceler parlı oluyor adamların derdi sadece o gün aç kalmamak bizim ise 15 yaşında arabamız vardır ama dert yanarız bu maaaşla ben nasıl sıfır arabaya bineyim kafalar bu hale gelmiş artık miliyetcilik bu kadarına pes artık bu olayla somali olayına nasıl baglantı kuruyorsunuz.
batıda yaşıyan fakirleri kimse görmüyor çünki onlar bağırıp çağıramıyorlar...
ahhh adaletsiz dünya kimi ikinci helikopterini, ikinci villasını alır kimide böyle 5 liralık penye alamaz durumdadır ..allah rahmet eylesin küçük sana inş cennetin kapıları sana sonuna kadar açılır..:(
Geri Dön