Gizli operasyon ucuz iPhone’u ortaya çıkardı

Çin İşçi İzleme Örgütü tarafından yürütülen gizli operasyon sonucu plastik iPhone’un üretildiği el altından doğrulandı.

Gizli operasyon ucuz iPhone’u ortaya çıkardı

Plastik kasalı ucuz iPhone hakkında söylentiler vardı. Daha sonrasında ise cihazın kasasına ve ambalaj kutusuna ait fotoğraflar ortaya çıktı. Hatta plastik kasayı DetroitBorg video ile tanıtmış, diğer iPhone ve iPod touch modelleriyle karşılaştırmıştı. Son gelişme ise cihazı el altından doğruluyor. Çin İşçi İzleme Örgütü tarafından yürütülen gizli bir operasyon düşük maliyetli, plastik iPhone modelinin üretildiğini ortaya çıkardı.

Organizasyon başlangıçta iddia edilen işçi haklarının ihlallerini araştırmak için Çinli üretici Pegatron’a girdi. Ancak araştırmayla ilgili yayınlanan raporda ucuz iPhone’un kasası üstüne yapılan çalışma yer alıyor. Raporda iddia edilene göre monte edilen ürünlere düşük fiyatlı plastik iPhone dahilmiş. Gizli araştırmacılardan birinin raporda yazdıkları ise şöyle, “Bugün montaj hattında iPhone’un plastik arka kapağını çizilmelere karşı korumak için koruyucu film yapıştırıldı. Bu model yakında Apple tarafından piyasaya çıkarılacak”

Araştırmacı görevin oldukça kolay olduğunu belirtirken arka kapağa koruyucu film yapıştırmanın bir dakika sürdüğünü belirtiyor. Ancak yeni telefonun henüz seri üretime koyulmadığını vurguluyor. Analistler tarafından sene başından beridir sürekli olarak raporlarda bahsedilen ekonomik iPhone’un çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Apple resmi olarak herhangi bir açıklama yapmış değil. Ama şirketin değişen pazar şartları karşısında stratejisini de bu yöne kaydırdığı öne sürülüyor.

GTA V’den yeni görüntüler. Detaylar burada

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
merak uyandırmaktan başka bişeye yaramayan bi haber... apple in ekmeğine yağ sürüyor... şimdi reklamlar
parası olan alacak olmayan fanatiklik yapacak amerika yine takacak yine takacak
Diğer Haberler