HABER

Gmail, BlackBerry’ye veda ediyor

Gmail, BlackBerry’ye veda ediyor

Akıllı telefon pazarında önemli bir değişim sürecinin içindeyiz. Nokia’nın yaptığı farklı hamlelerin yanında Sony Ericsson’da da Sony, işlerin büyük kısmını üstlenmeye karar verdi.

Benzer bir sürecin içine BlackBerry de girmek üzere. BlackBerry, son dönemde dokunmatik ekrana daha çok önem vermeye başladı. Bunun yanında işletim sistemi de sürekli değişim geçiriyor. Firma, yakında BBX işletim sistemli telefonlarını piyasaya sürecek. Bu süreçte BB OS ve BBX’in nasıl bir pay sahip olacağı merak konusu.

Yakın zamanda iOS platformu için GMail uygulaması hazırlayan Google, bu kez bir platformdan desteğini çekeceğini duyurdu. Google’ın geliştirdiği GMail uygulaması, 22 Kasım’dan itibaren BlackBerry cihazlarını desteklemeyecek. Bu tarihe kadar uygulamayı yüklemiş olan kullanıcılar, GMail kullanmaya devam edebilecek. Ancak 22 Kasım’dan sonra uygulama,BlackBerry mağazasında sunulmayacak.

GMail uygulamasını kullanmak isteyen kullanıcılar, tarayıcı üzerinden GMail’in mobil sitesine de bağlanabilecek.

Adobe’nin mobil cihazlardan Flash Player’ı çekmesinin üzerine Google’ın da GMail konusundaki hamlesi ilgi çekici. Google bu hamlesi belki de BBX’in geleceğine dair bir ipucu sunuyor olabilir. Zira firma ‘‘bu alana yatırım yapmaya devam edeceğiz’’ açıklamasında bulundu.

Akıllı telefon pazarında donanım ve yazılım yönlerinde daha da fazla değişim görebiliriz.

[

****](http://www.scroll.com.tr/56533/google-android-ureticileri-koruma-altina-aldi/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön