HABER

Gökçeada'ya elektrik jenaratörle sağlanacak

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesi belediye başkanı Yücel Atalay, jeneratörlerin devreye girmesiyle bugün adanın büyük kısmına elektrik verilmesinin planlandığını söyledi.

ÇANAKKALE (A.A) -

Belediye Başkanı Atalay, yaptığı açıklamada, adada elektrik kesintisinin sürdüğünü, dün gece TEDAŞ ekiplerinin sağlam fazları besleyip köylere elektrik vermeye çalıştığını ancak sonuç alınamadığını ifade etti.

Çanakkale ve Bursa'dan getirilen 3 jeneratörün yerleştirilmesi çalışmalarının devam ettiğini belirten Atalay, ''Bu jeneratörlerin devreye girmesiyle 2 bin 200 kilovata yakın güç olacak. Arıza giderilinceye kadar adanın enerji ihtiyacı bu jeneratörlerle karşılanacak'' dedi.

Atalay, jeneratörlerin devreye girmesiyle bugün Gökçeada'nın büyük kısmına elektrik verilmesinin planlandığını bildirdi.

Yücel Atalay, İstanbul'dan gemiyle adaya gelecek bir ekibin de su altında hasar tespit çalışması yapacağını, arızanın bulunması durumunda onarıma başlanacağını kaydetti.

Bu arada, elektrik kesintisinin ardından, adada görev yapan 5. Piyade Komando Alayı'ndaki askerler halkın yardımına koştu. Alay Komutanı Kurmay Albay Lütfi İhsan Yanık ve diğer askeri personel, alayda pişirilen 2 bin ekmeği Zeytinliköy, Tepeköy, Dereköy, Şahinkaya ve Şirinköy'de vatandaşlara dağıttı.

Geri Dön