HABER

Gökçek'ten Baykal'ın konutuna savunma

Gökçek'ten Baykal'ın konutuna savunma

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Çayyolu'ndaki konutunun kaçak olduğu iddialarına ilişkin Başkan Gökçek bir açıklama yaptı.

Gökçek, Baykal'ın konutuyla ilgili olarak İmar Kanunu'na aykırı yapılaşma yapıldığı şeklinde rapor hazırlayan bilirkişi heyetinin plan ve plan notlarından haberinin olmadığını söyledi. Gökçek, bilirkişi raporunda yer alan yeşil alanın kullanımıyla diğer iddiaların yasalara aykırı bir durum oluşturmadığını ifade ederek şöyle konuştu:

"Sayın Deniz Baykal'ın Angora Evleri'ndeki konutuyla ilgili olarak İmar Kanunu'na aykırı yapılaşma yapıldığı şeklinde rapor hazırlayan bilirkişi heyetinin plan ve plan notlarından galiba haberi yok. Çankaya Belediyesi tarafından hazırlanıp Büyükşehir Meclisi'nden de 27 Ağustos 2004 gün 1056 sayılı kararla onanarak uygulamaya koyulan 1/1000'lik planın 9 maddesine göre, Sayın Baykal'ın evinin kendi izdüşümü altında kalan bölgelerde yapılaşma yapması uygundur. Sayın Baykal'da, planda belirtildiği gibi kulübe, kalorifer dairesi, kapıcı dairesi, koruma odası ve benzer müştemilat eklentileri yapabilir. Bilirkişi raporunda yer alan yapıldığı söylenen bodrumlar planlara uygundur. İnsan evinin önünün bakımlı olmasını da ister. Dolayısıyla, bilirkişi raporunda yer alan yeşil alanın kullanımı halinin de yasalara aykırı bir durum yaratmamıştır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön