HABER

Gökdeniz ve Erdinç'e para cezası

Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun dün geceki toplantısından, bordo-mavili futbolculardan Erdinç Yavuz ve Gökdeniz Karadeniz'e para cezası çıktı.

Kulüp basın sözcüsü Zeyyat Kafkas, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, "Erdinç Yavuz'a Profesyonel Futbolcu Disiplin Talimatı 1. bölüm 10. maddesi ve 4. bölüm 22. madde ihlali nedeniyle 50 bin YTL, Gökdeniz Karadeniz'e Profesyonel Futbolcu Disiplin Talimatı 1. bölüm 10. maddesi gereği 10 bin YTL para cezası verilmesi uygun bulunmuştur" dedi.

Kafkas, 10. maddenin futbolcuların basında yaptığı açıklamaları, Erdinç Yavuz'a verilen 4. bölüm 22. maddenin ise sahada tribünü ve kamuoyunu tahrik etmeyi kapsadığını belirterek, "Fatih ve Gökdeniz'i basına konuşmamaları konusunda uyarmıştık. Kulübün futbol ile gündeme gelmesini istiyoruz, ancak Gökdeniz buna uymadı. Erdinç ise (mutsuzum, gitmek istiyorum) biçiminde açıklamalar yaptı. Hiç kimse Trabzonspor'un üzerinde değildir. Kim aykırı davranırsa gerekli cezayı alacak. Bu cezalar ağır değil, eğitici amaçlı cezalardır" diye konuştu.

Erdinç Yavuz'un bordo-mavili kulüp yönetiminin futbolculara verdiği en ağır cezalardan birini aldığı öğrenildi.

Kafkas, Türkiye Kupası'nda gruptan çıkmaları halinde bordo-mavili futbolculara toplam 250 bin Dolar tur primi vereceklerini kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler