Gökdeniz'in parası geliyor!

Trabzonspor yönetim kurulu, medyada Gökdeniz Karadeniz'in Rubin Kazan'a transferiyle ilgili bugün çıkan haberlerle ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Oyuncumuz Gökdeniz Karadeniz'in transferiyle ilgili sözleşmenin imzalanmasının ardından Rubin Kazan Kulübü'nden anlaşılan bedel üzerinden bir Rus bankası (OAK AKBARS BANK) aracılığıyla gereken teminatlar alınmış ve yapılan araştırmada söz konusu teminatların garantili olduğu tespit edilmiştir. Buna göre ödemeyle ilgili yaşanan gecikme sözleşmede yer alan süreyle ilgili bir maddenin yanlış yazımının düzeltilmesi talebinden kaynaklanmaktadır. Rubin Kazan Kulübü, bu talebin yerine getirilmesiyle ödemenin Pazartesi günü yapılacağı doğrultusunda beyanda bulunmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Basında bugün çıkan haberde Trabzonspor'dan rekor bir ücretle Rus kulübü Rubin Kazan'a transfer olan Gökdeniz Karadeniz'in transferinde sürpriz bir gelişme yaşandığı ve 8 milyon 700 bin euro gibi astronomik bir ücret karşılığında transfer edilen Gökdeniz için Trabzonspor kulübünün Rubin Kazan'dan teminat mektubu alamadığı iddia edilmişti. Bordo-mavili kulübün transferlerde mutlaka alınan teminat mektubu olmadığı halde, futbolcuya uluslararası lisans iznini verdiği, tedbir olarak da Gökdeniz'e 8 milyon 700 bin euroluk senet imzalattığı kaydedilmişti.