HABER

Göktaş: Sıfır araba kampanyaları tüketiciyi icralık etti

Ankara (AA)- Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, sıfır araba kampanyaları yüzünden tüketicilerin icralık olduğunu, otopark ve yediemin depolarında bu yüzden haczedilen 42 bin 850 araç bulunduğunu öne sürdü.

Göktaş, "son 5 senedir aralıksız ve çeşitli alternatifler ile tüketiciye sunulan ve cazip hale getirilen sıfır otomobil kampanyaları"na işaret ederek, bu kampanyalarla yapılan alışveriş sonucunda ekonomide daralma yaşandığını iddia etti. Borcunu ödeyemeyen çok sayıda tüketicinin icralık olduğunu söyleyen Göktaş, "Tüketici 'Sıfır araba alıyorum' diyerek, düşünmeden ve başına geleceği bilmeden yaptığı bu alışveriş sonrası büyük mağduriyet ve çöküntü yaşıyor" dedi.

Göktaş, tüketiciye, "Cazip tekliflere bakıp borçlanmayın. Neticede sıfır araba artık yatırım olmaktan da çıkmıştır. İhtiyacınız yok ise lütfen almayın. Gereksiz ve aşırı tüketimden, lüks harcamadan lütfen vazgeçin. İleride telafisi güç maddi ve manevi zararlar yaşarsınız" diye seslendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler