HABER

Gölcük, Abant ve Yedigöller'e randevuyla giriş yapılacak

Doğal güzellikleri ile yerli-yabancı tatilcilerin gözde mekanı olan Gölcük, Abant Tabiat Parkı ve Yedigöller Milli Parkı'na turist kabul edilmeye başlandı. Ancak bu bölgelere yeni normal kuralları göz önünde bulundurularak randevu sistemi ile giriş kabul edilecek. Koronavirüs tedbirleri amacıyla getirilen sistemin gözde turist noktalarında daha güvenli atmosfer oluşturması bekleniyor.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, salgınla mücadele kapsamında mart ayının ortalarından itibaren faaliyetleri durdurulan tabiat parkları, milli parklar, lokantalar, pazarlar, havuz, hamamlar, spa merkezleri, kaplıcalar gibi iş yerlerinin normalleşme planı dahilinde pazartesi günü itibarıyla açıldığını söyledi.

Yeni dönemin hayırlı olmasını dileyen Ümit, "Bakanlıklarca belirlenmiş ve bundan sonra da şartlara göre belirlenecek olan kurallara harfiyen uyulması noktasında bütün hemşehrilerimden hassasiyet bekliyorum. Her gün hala pozitif vakalarla karşılaşıyoruz. Koronavirüs salgını henüz bitmiş değil, devam ediyor. Kontrol altına alındı. Kontrolden çıkmaması için tedbirlere tam olarak uymamız gerekiyor. Bu tedbirlerin olmazsa olmaz şartı temelde sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen şartları. Hiçbir şekilde kalabalıklar bir araya gelmemeli. Hastalığı olan ve rahatsız olan kişi evinden çıkmamalı. Rahatsız olan kişiler diğer insanlarla bir araya gelmemeli. Kendi sağlık tedbirlerini almalı. Konulan kurallara harfiyen uyulmalı. Aksi takdirde bu güzel günler başa dönebilir." diye konuştu.

'BU SALGIN, BUNU GEREKTİRİYOR'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Randevu filan, ben gitmem, başka yer mi yok. Olmadı, uçak biletleri gibi talebe göre değişken giriş ücreti belirleyin. Haftasonları ve güneşli günlerde daha fazla alınsın :)
onzaman Türkiye deki tüm milli parklara ayni sistem gelsin ve herkes mağdur olsun...ne saçmalık...
Geri Dön