Gölette yakalanan balık şaşırttı

Bursa’nın Kestel ilçesindeki bir gölette yakalanan Kuzey Amerika cinsi ve akvaryumlarda beslenen güneş balığı görenleri şaşırttı. Yakalanan balığın istilacı ve çok tehlikeli olan etçil bir balık türü olduğu, her türlü gıdayla beslenen balık olduğu belirtildi.

Gölette yakalanan balık şaşırttı

Amatör olarak balıkçılıkla uğraşan Can Samur, hafta sonunu değerlendirmek için gittiği gölette, ilk kez oltasına takılan balığı gördüğünde zararlı olabileceğini düşündü. Samur, yakaladığı balığı kovaya koyarak muhafaza altına alırken, fotoğrafını da sosyal medyada "Ustalar bu balığın cinsini bilen var mı" diye paylaşarak balığın türü hakkında arkadaşlarından bilgi istedi.

Amatör balıkçılıkla ilgilenen Yalçın Uslu ise, balığın tehlikeli ve akvaryumlara kazandırılması gereken bir tür olmasına rağmen nehir ve göletlere kazandırılmış bir tür olduğunu, güneş balığının bulaştığı bölgelerdeki balık popülasyonu için çok tehlikeli bir tür olduğunu söyledi.

Bursa’da gölette yakalanan balık şaşırttı

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Bende evimde akvaryum hobisi ile uğraşıyorum ve çok hoşuma gidiyor.Bu tarz haberler çok canımı sıkıyor.Bazı yerlerde göletlere piranha bile bırakıldığı söyleniyor.Çok büyük sorumsuzluk bakamayacağınız balığı sahiplenip sonrta doğaya bırakmak çok yanlış bir iştir.Herkesi duyarlı olmaya doğal dengeyi bozmamaya davet ediyorum.
@sezgin6173 bravo kardeşim bide bu köpeklere bakamayanlar aynısını yapıyorya allah hepsini kahretsin mahalleler köpekten geçilmiyor.. heveslenip alıyor bir iki ay derken bıkıyor masraflı geliyor hemen sokağa sal....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler