MAGAZİN

Gonca Vuslateri'den eşcinsellere destek! 'Bazı eşcinsellerin...'

Oyuncu Gonca Vuslateri sosyal medya hesabı üzerinden eşcinsellik üzerine fikirlerini paylaştı. Vuslateri eşcinsellere yapılan ayrımcılıkla ilgili ve homofobiyle ilgili tepki gösterdi.

Gonca Vuslateri'den eşcinsellere destek! 'Bazı eşcinsellerin...'

Gonca Vuslateri, karantina günlerinde sosyal medyada oldukça aktif... Gonca Vuslateri sosyal medya hesabından gündeme sık sık gelen eşcinsellik konusu üzerine satırlar paylaştı. Instagram hesabından uzunca bir metin paylaşan Vuslateri sözlerine ‘Ayrımcıyım evet’ diyerek başladı ve şunları yazdı:

"Ayrımcıyım evet. Eşcinselliğe karşı çıkan insanı sevemiyorum. Hayırlı uğurlu bir ayrımcılığım var. Kadına düşman duyguları sevmediğim kadar. Bazı eşcinsellerin, özellikle göz önüne çıktıkları zamanlarda, kadınları azarlayarak konuşmalarının, kadınsı iç dünyaları ve inceliklerini anladıklarını çirkince göstermeye çalışanlarından bahsetmiyorum elbette. Aslında insani olmayan her türlü şeyin karşısındayım. Bu da beni bir taraf yapar mı, elbette.

BEDENLER DOĞUŞTAN ÖZGÜR!

Dünyada bir çok eşcinsel çok iyi mesleklerde,mevkilerde... Birkaç tuhaf tipin öne çıkıp eşcinselliği (öyle oldukları halde) aşağı bir tabaka, bir çapsız mizah ve kadınları aşağılık, erkekleri de potansiyel cinsel obje olarak sunmalarına sonuna kadar karşıysam ve daima karşılarında beni bulacaklarını biliyorlarsa o kişiler... Aynı şeffaf bakış açısının içinde homofobik olan, cinsiyet ayrımcılığını “özgür düşünce” zanneden zayıf fikirlere de karşıyım.

İnsan inanı sevmelidir arkadaş. Bitti gitti. Hadi geçmiş olsun. Zaman bu zaman. Kurtulamazsın bu gerçekten. Bedenler doğuştan özgür!.. 2020 yılındayız. Kıçımıza çip takılarak gezmeye çeyrek kalmış ne diyorsun sen. İnsan, ileri çağı kabul etmelidir. Şu an bunu yazarken White Lion – When The Children Cry çalıyor. Dünyayı çok seviyorum. İçindekileri kendimden ayrı tutmam mümkün değil. Karantinada unutmadık. Burdayız aşkım !!!"

Vuslateri'nin bu paylaşımı takipçilerinden tam destek aldı ve beğeni topladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön