HABER

Google’dan iPhone’a rakip

Uzun süredir piyasaya çıkması beklenen ve I-Phone’a en büyük rakip olacağı tahmin edilen Nexus One telefonu, üreticisi Google tarafından piyasaya sürüldü

NEW YORK (ANKA) -Kahraman Halisçelik Bildiriyor- Uzun süredir piyasaya çıkması heyecanla beklenen ve I-Phone’a en büyük rakip olacağı tahmin edilen Nexus One telefonu, üreticisi Google tarafından piyasaya sürüldü.

ABD’de T-Mobil şirketiyle aylık 80 dolar ödemeli iki yıllık yeni anlaşma imzalayan müşterilerin 179 dolara satın alabileceği telefonu diğer taşıyıcılarda kullanmak isteyenler 529 dolara satın alabilecek.

Verizon şirketinin de yakında müşterilerine sunması beklenen telefon, teknik özellikleri nedeniyle Apple şirketinin satış rekorları kıran I-Phone’nuna rakip olarak görülüyor.

3.7 inçlik ekranı olan Nexos One’in ağırlığı sadece 130 gram. 11.5 milimetre genişliğinde olan telefonun 5 megapixel kalitesinde resim çeken kamerası var. İnternet kullanımında I-Phone’dan daha hızlı olan Nexos One, ayrıca gece lambası ve GPS aracı olarak da kullanılabiliyor.(ANKA)

Geri Dön