Gören dönüp bir daha baktı... 3 metrelik ahtapot ilgi odağı oldu

Bir balık tezgahında teşhir edilen 4,5 kilo ağırlığında ve 3 metre boyundaki dev ahtapot Bursalıları şaşırttı. Marmara Denizi’nde yakalanan ahtapotun kilosu tezgahta 50 liradan satışa çıkarıldı.

Bursa’da uzun yıllardır balıkçılık yapan Recep ve Kadir Altın kardeşler, balık halinden aldıkları dev ahtapodu pazarda satışa sundu. 4.5 kilo ağırlığı ve 3 metreyi geçen uzunluğuyla müşterileri hem ürküten, hem de meraklandıran ahtapot ilgi odağı oldu. Meraklı bakışlarla dev ahtapodu inceleyen vatandaşlar, ahtapodun fotoğrafını çekip sosyal medya hesaplarında paylaştı.
Ahtapotun kilosunu 50 liradan satan Kadir Altın, balıkçıların ağına takılan dev ahtapotu balık halinden aldığını belirterek, “Bazı müşterilerim ahtapot ve kalamar seviyor. Ama hiç bu kadar büyük ahtapot görmediler. Ben de yıllardır bu işi yapıyorum. Böylesine büyük bir ahtapotu çok uzun zamandır görmemiştim. Genelde küçük ahtapotlar geliyor hale. Bir ahtapotun bu denli büyümesi denizlerimizin eski temiz günlerine döndüğünü gösteriyor, bu da bizi mutlu ediyor" diye konuştu.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
koronaya alt yapı hazırlayacak bu tür leri yerseniz sonra ağlayıp vıraklamayın ...midye ahtabot kedi köpek domuz yarasa yılan cıyan akrep fare hamam böceği sümüklü böcek sülük yarasa maymun cenin yiyenler artık yok olacaklar..
deve idrarı içenler ne olacak ? ömrümü uzayacak ?
Kalamarla o saydıklarnı bir tutma, sende hızını alamadın galiba..
La denizden her çıkanı yemeye başladınız ALLAH CC verede corono morona virüsü bulaştırmayasınız insanlara..çindede balık halinden bulaştı herkese..
@bulut_han Deniz avı ve onun yiyeceği size de yolculara da bir geçimlik olarak helal kılınmıştır.” (Mâide, 5/96)
Hadi ya bak hele demek balık halinden bulaştı la bi git işine gücüne bak boş beleş konuşma
maide süresini okuyun lütfen
Balık tezgahındaki ahtapota çok şaşırdık... Bence manşet olmalı bu haber :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler