HABER

"Görünmeyen radar" alınacak

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacını karşılamak üzere pasif radar (PCL) sistemi tedarik edilmesine yönelik planlama çalışmalarını tamamladı.

ANKARA (A.A) - Pasif radar sistemleri alımı ile ilgili ihalede ilk adım, Savunma Sanayii Müsteşarlığınca ''bilgi istek dokümanının'' yayımlanmasıyla atıldı.

Pasif radarlarla ilgili ''bilgi istek dokümanı'' alımıyla ilgili başvurular 11 Aralık 2009 tarihinden itibaren istenilen kriterlere uygun firmalara gönderilecek. İhalenin ikinci etabını oluşturan ''bilgi istek dokümanına'' yönelik cevaplar en geç 29 Ocak 2010 tarihine kadar Savunma Sanayii Müsteşarlığına iletilebilecek.

-PASİF RADARLAR-

Gelişmiş bir çok ülkenin savunma sanayii envanterinde bulunan yeni tür pasif radarlar (PSC) savaş uçaklarını, pilotların izlendiklerinin farkında olmadan takibe alma özelliklerine sahip bulunuyor. Yeni tip radarlar uçağı görmek için sinyal değilde atmosferde zaten var olan düşük frekanslı radyo sinyalleri ile takip etme özelliğine sahip bulunuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön