HABER

Görüşmenin mimarı Bağış

NEW YORK (İHA) - Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı George W. Bush tarafından ABD'ye davet edilen Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ülkeye yapacağı ziyaretin programı, danışmanı Egemen Bağış tarafından hazırlandı.

Edinilen bilgiye göre, New York'a gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, Erdoğan'ın ABD Başkanı ve üst düzey yöneticileriyle yapacağı görüşmeler öncesinde Amerikalı yetkililerle ziyaret programını son olarak gözden geçiriyor.

Bush-Erdoğan görüşmesinin gerçekleşmesinde büyük katkısı bulunan AK Parti Milletvekili Egemen Bağış, 10 Aralık günü Beyaz Saray'da yapılması beklenen zirvede, AK Parti Genel Başkanı'nın danışmanı olarak hazır bulunacak.

Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı iken milletvekili seçilen Egemen Bağış, önceki yıllarda çevirmenliğini yaptığı ABD başkanları Bush ve Clinton'un yanı sıra, Dışişleri Bakanlığı başta olmak üzere ABD yönetimi ile yakın ilişkiler içinde bulunuyor.

Genel seçimlerde AK Parti'den milletvekili seçilen Egemen Bağış, küçük yaşlarda ABD'de başladığı lobicilik çalışmaları sonucunda getirildiği, ABD'deki tüm Türk derneklerini bir çatı altında toplayan TADF'in başkanlık görevini 3 Kasım'a kadar yürüttü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön