HABER

Göz göre göre yalan söyledi

Ermeni asıllı Fransız vekil Deveciyan uydurma belgeleri kanıt diye gösterdi.

Göz göre göre yalan söyledi

577 sandalyeli Fransa meclisinde sadece 55 vekil vardı... Hepsi Ermeni asıllı Fransızların yoğun yaşadığı Güney Fransa’dan gelen vekillerdi.

38 milletvekili, uydurma belgeleri tarihi kanıt gibi gösterip Türkiye’nin itirazlarına ‘boş söz’ diyerek yasaya onay verdi. Ermeni asıllı iktidar partisi vekili Patrick Deveciyan, uydurma olduğu ispatlanan ‘Talat Paşa telgrafı’nı kürsüden okudu.

‘Türkler de soykırımı kabul etti’ diyerek Atatürk’ün yürüttüğü milli mücadeleye karşı çıkan Damat Ferit Paşa hükümetinin kararını kanıt diye gösterdi.

[** **](http://haber.mynet.com/500-bin-ermeniye-verilen-soz-tutuldu-608032-dunya/)
[ ****](http://haber.mynet.com/fransa-aptal-yasaya-evet-dedi-607911-dunya/)
[** **](http://haber.mynet.com/turkiye-asiri-tepki-vermemeli-607965-dunya/) [ ****](http://haber.mynet.com/bedeli-cok-agir-olacak-607945-politika/) [** **](http://haber.mynet.com/soykirimi-taniyan-ulkeler-607687-foto-analiz/) [ ****](http://haber.mynet.com/soykirim-teklifi-gecti-607911-dunya/) [** **](http://haber.mynet.com/kilicdaroglu-erdogan-ile-bir-araya-geldi-607958-politika/) [** **](http://haber.mynet.com/fransaya-sert-tepki-607925-foto-analiz/)

Göz göre göre yalan söyledi Meclis kürsüsünde alenen yalan söyleyerek tasarıyı savunan konuşmayı Ermeni asıllı vekil Patrik Deveciyan yaptı. Deveciyan, “Neyi konuşuyoruz ki? Türkiye’nin seçilmiş hükümeti 1919’da zaten Ermenilere soykırım yapıldığını kabul etmişti” dedi. Bahsettiği ‘seçilmiş’ hükümet, Padişah tarafından atanan ve Atatürk’ün yürüttüğü milli mücadeleye karşı çıkan Damat Ferit Paşa’nın İstanbul’daki hıyanet hükümetinden başkası değildi. Deveciyan bununla da kalmadı. 22 Eylül 1915 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından Halep Valisi’ne gönderildiği iddia edilen bir telgrafı okudu. Telgraf’ta “Beşikteki Ermeni bebekler bile artık bu topraklarda kalamaz” ifadesinin bulunduğunu söyledi. Oysa ki bahsettiği telgraf meşhur “Talat Paşa telgrafıydı..” Dönemin Dahiliye Nazırı Talat Paşa tarafından yazıldığı iddia edilen bu telgrafın Ermeniler tarafından uydurulmuş sahte bir belge olduğu defalarca ispatlanmış ve Osmanlı arşivinde de böyle bir telgraf bulunmadığı yıllar önce kanıtlanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
BU GÜNE KADAR AVRUPAYA YARANICAZ DİYE BİR AVUÇ ERMENİ PİÇİNE MUSAMAHA GÖSTERİLDİ DAHA NEKADAR GÖSTERCEZ YILANIN BAŞINI EZMADAN BU İŞ BİTMEZ ERMENİ PİÇLERİDE AVRUPAYA GÜVENEREK BU HALE GELDİLER BU İŞE Bİ SON VERMEK LAZIM
eee boşuna dememişler DOMUZDAN POST GAVURDAN DOST OLMAZ diye
kılıçdaroğlu gibi bir milletvekili de fransadan
Damat Ferit Paşa'ya itibarını vermeye kalkanlar...senin gibi aklı olanlardır.O padişahlar değilmiydi..İngiliz ve Fransız Donanmalarıyla kaçan?
ya bikerede içeriye vurmadan dışarıya karşı birlik olun ne alaka kılıçtar oğlu yada bir başkası neyin peşindesin arkadaş sen ya burda bile ikilik çıkarmak abcak cehalete yakışır sende onun neferisin sanırım
oktay kardeş olan gerçekler canınızı acıtmasın bu başkası yaptı mı suç senin tuttuğun partinin başkanı aynısını yaptı mı dokunmayın kemalime ! objektif ol objektif
vahdettinin milli mücadele yıllarında yaptığı yardım inkar edilemez senin gibiler vatan hayini ilan eder benim gibi bilinçli tarih okurları kahraman..siz değilmisiniz ittihat ve terakkicileri halk kahramanı göstermeye çalışan
Geri Dön