Gözaltındayken uyuşturucu krizi geçirmiş

İstanbul'da "seri" cinayetler işleyerek aralarında ablasının da bulunduğu 4 kişi öldürdükten sonra yakalanan Deniz Ş. poliste ifade vermeyerek "susma" hakkını kullandı.

Gözaltındayken uyuşturucu krizi geçirmiş

Polis şüphelinin ablasını, genelevde çalışan bir akrabaları ile görüştüğü için öldürdüğünü tespit etti. Gözaltındayken uyuşturucu krizi geçiren şüphelinin hastaneye götürülerek tedavi ettirildiği belirtildi.

Fatih ve Esenyurt’ta 4 kişiyi öldürdükten sonra kullandığı plakasız motosikletle Silivrikapı’da güven timleri tarafından gözaltına alınan Deniz Ş.’nin polisteki sorgusu tamamlandı. Sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na götürülen Deniz Ş.’nin poliste ifade vermeyerek "susma" hakkını kullandığı öğrenildi.

ABLASINI GENELEVDE ÇALIŞAN AKRABASI İLE GÖRÜŞTÜĞÜ İÇİN ÖLDÜRMÜŞ

Cinayet Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmada Deniz Ş.’nin işlediği ilk cinayette öldürdüğü ablası Songül Polat’ı genelevde çalışan bir akrabaları ile görüşmeye devam ettiği için öldürdüğü tespit edildi. Songül Polat’ın eşinin ifadesini alan polis bu sebeple Deniz Ş. ile ablasının sık sık tartıştığını tespit etti. Bir süre önce ablasını bu sebeple ölümle tehdit eden Deniz Ş.’nin olay günü ablasını telefonla aradığı ve alacağı olan parayı vermesi için telefonla buluşmak istediğini söylediği öğrenildi. Bu buluşmanın ardından şüphelinin ablasını aracının içinde vurarak öldürdüğü tespit edildi.

Şüphelinin daha önceden arkadaşları olan Aziz Caner Emre, Yaşar Deli ve Harun Koçalı’yı ise aralarında yaşanan bir alacak-verecek meselesi yüzünden öldürmüş olma ihtimalinin ağırlık kazandığı öğrenildi. Bu üç kişinin de uyuşturucu kullanmak ve satmak nedeniyle polise geliş kayıtları bulunduğu öğrenildi.

KORUMA ALTINA ALINAN ARKADAŞLARININ EVİNİ KONTROL ETMİŞ

Asayiş Şube Müdürlüğü yetkilileri seri cinayetlerin başlamasının ardından Deniz Ş.’nin saldırma ihtimali bulunan 7 kişiyi tespit ederek polis korumasına alındığını belirttiler. Bu kişilerin şüpheli yakalanana kadar Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ait bir binada tutulduğu öğrenildi. Yapılan soruşturmada şüphelinin yakalanmadan önce koruma altına alınan bu kişilerden 3’nün oturduğu ve çalıştığı yerlere giderek araştırma yaptığı belirtildi.

SİLAHI KRİMİNAL POLİS LABORATUARINDA

Öte yandan Deniz Ş.’nin gözaltında tutulduğu süre boyunca sık sık uyuşturucu krizi geçirdiği belirtildi. Dün gece yarısından sonra ağır bir kriz geçiren Deniş Ş.’nin Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek tedavi ettirildiği öğrenildi.

Yetkililer Deniz Ş.’nin üzerinde bulunan ve olaylarda kullanıldığı tahmin edilen 9 mm çapında ruhsatsız silahın kriminal polis laboratuarındaki incelemesinin sürdüğü öğrenildi. (DHA)

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
HAYATIN BİTTİ İŞTE DAHA COK KRİZLER GECİRECEN CEZAEVİNDE CAYDIRICI CEZALAR GELSİN ARTIK NERDEYSE İNSANLAR ZEVK İCİN BİLE ADAM VURACAK HALE GELDİ BUNDAN 5 6 YIL ÖNCE YİGİT BEKCE DİYE BİR ADAM VARDI HATIRLARMISINZ HAPCI VE UYUSTURUCU BAGIMLISIYDI NE YAPTIGINI İNTERNETTEN ARAYIN VE BULUN GÖRECEKSİNİZ
İNTERNETE YİGİT BEKCE YAZIN CIKAR BU ADAMIN KOPYASI HER İKİSİDE AYNI CANAVARA VE YARATIGA BENZİYOR İŞTE UYUSTURUCU GASP HIRSIZLIK BAGIMLILIK SÜREKLİ SUÇ İŞLEMEK İNSANI BU HALE GETİRİR YANİ KENDİ KENDİNİ İMHA EDERSİN BİR SÜRE SONRA GÖZÜN DÖNER CANAVARLAŞIRSIN
Diğer Haberler