Grup Yorum üyelerini ihbar edene 300 bin TL ödül

İçişleri Bakanlığı'nın 'Aranan teröristler' listesine müzik grubu Grup Yorum üyeleri de konuldu. Müzisyenler, 'DHKP-C terör örgütü üyesi' oldukları iddiasıyla 'gri liste'ye konuldu ve ihbar edenlere 300 bin TL ödül öngörülüyor.

Grup Yorum üyelerini ihbar edene 300 bin TL ödül

Grup Yorum üyeleri Selma ve İnan Altun ile Ali Aracı ve İbrahim Gökçek, İçişleri Bakanlığı'nın "Aranan teröristler" listesine konuldu. "Gri liste"ye isimleri yerleştirilen grup üyelerini ihbar edenler için ödül de öngörüldü. "DHKP-C terör örgütü üyeliği" ile suçlanan Grup Yorum üyelirini ihbar edenler için 300 biner TL para ödülü vaadediliyor.

g1

İçişleri Bakanlığı, "Aranan teröristler" listesini geçtiğimiz günlerde güncellemi ve kırmızı, yeşil, mavi, turuncu, gri olmak üzere beş farklı kategoride aranan yaklaşık 900 kişi için 300 bin lira ile 4 milyon lira arasında ödül konulmuştu.

g2

GRUP YORUM'DAN AÇIKLAMA

Grup Yorum’un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, karar tepki gösterildi. Grubun 11 üyesinin tutuklandığı belirtilen açıklamada, “Ama her şeye rağmen direndik, ürettik, üretmeye devam ediyoruz ve edeceğiz de. AKP aklı sıra bizi marjinal, terörist gösterip halkın gözünde değersizleştirecek, küçük düşürecek. Çok yanılıyorsunuz ve baltayı taşa vurdunuz bir kez daha diyoruz” denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
bizde millet olarak akp teröristlerini ihbar edene ödül koyduk.....500 bin tl...
@ozgurtura hangi millet
Grup Yorum dinleyen de terörist mi?
sarki soyluyor olmalari dhkpx li olmalarini degistirmez. vatan haini bes para etmez adamlar
@tolga_korkmaz_1973 tabiki terörist olmayan niye dinlesin
@tolga_korkmaz_1973 yorum yazabiliyorsun diye kendini ne kadar vatansever saniyorsun sen
@tolga_korkmaz_1973 evet
Grup yorum diyenler de mi?
evet ne sandın Selocan gibi eline gitar alan aslında silah alanları destekliyorsa hainin arkadaşı haindir
Adalet geç gelir benim memleketime,, konserlerini izleyin barış yok mavzer silahı var ne demek
nerdeler çipler çip dolu cennet vatanım
hayır sadece gurupça dinliyenler
konserlerinde 1 milyon insan toplayan ender grup lardan ilki ve bu kisiler teroristler listesinde!!! akıl tutulmasi boyle birsey
zaten güzel müzikleri yoktu. direk mezara koymak lazım.
TERÖRİST OLDUĞUNUZU BİLMEYEN Mİ VAR
DİNLİYORUM VE DİNLEMEYE DEVAM EDECEGİM....
Mesele Dhkp-c İse Ok Meydanında G.O. Paşa da Gazi Mahallesinde Cumhuriyet Gazetesinde, Halk Tv de, Cumhuriyet Halk Partisinde, Halkların Demoktik Partisinde Çokça Var Ülkede Terörist Ve Terör Örgütü Sempatizanlarını Toplamaksa Maksat, Ne Bu Ülkenin Ceza Evleri Karşılar Nede Kamuoyu, Ben En Çok Suriyede Irakta Terör Örgütü Var Sanırdım, Oysaki Ülkemizdekiler Tüm Dünyada Olanların Toplam Sayısı Kadardır, Evet Grup Yorum Üyeleri Dhkp-c Üyesidir, Buna Yok Diyen Zaten Aklı İle Dalga Geçer, Selim Kiraz'ı Şehit Eden Teröristlere Beste Yapıp Ardından Marş Söyledikleri Herkesce Bilinir İtirazı Olan?
ben hiç dinlemedim,nasıl terörist olmuşlar?silâhları nereye gömmüßler acaba::))
@ilkersuna silah şartmı sanırsın ihanet için destek olmak bile teröristliktir.
@suatgenc senin gibimi sen kimin teröristisin
ne hale geldin türkiyem
Ben basortusu meselesinde AKP'li kız erkek öğrenci evlerinde laik CHP'li kuzey ırak ve Türkmen tepesinde mhpliyim senelerdir sana oy veriyorum Tayyip ve senelerdir grup yorum dinliyorum şimdi ben terörist mi oldum?
güzel karar helal sıra chpye gelmesini bekliyoruz temizliğe devam
Hiç dinlememiştim. Sayenizde devamlı dinleyeceğim. Bütün cd lerinide satın alacağım. Sağ olun.
ey hollanda ey almanya ey amerika ey zarrap ey katil eset ey kılıçdaroğlu eyde ey şimdide yorum vay anam vay siz ağlasanızda sızlasanızda size oy moy yok bunlar kandırıkcılar
Bu Grubu destekleyenlerde Terörist sevicisi ve yandaşlarıdır.Hiç gargaraya getirip inkara kalkışmayın dürüstseniz itiraf edin.
YUH BE YUHHH MÜZİKTEN BİLE KORKAN BİR DEVLET AMA ÇOCUKLARA TECAVÜZ EDEN CUMHURİYETİ YIKMAYA KALKANLARA CEZA YOK
Al bunları da al, al, al... devlet hakkıyla çalışıyor helal olsun.
grup yorum kim la
dhkpc avrupa istikbağratlarının oluşturduğu ve kullandığı bir örgüt aslında örgütmü oda belli değil dhkpc sabancı cinayetiyle gündeme geldi kaçaklar öyle yardım görmeden kaçmaları imkansızdı kaçtılar grup yorum şayet dhkpc üyesi ise diyecek birşey yok işçi sınıfını destekliyor diye o örgütle bağlantı oluşturuyorsa yazıklar olsun daha sıra kime gelecek hitler almanyasına döndük uzanları yok ettiler hangi örgüte üye idiler ve uzanlar gibi kaç holdink ve basın patronlarını kimine tehdit kimine çökerek cumhuriyetin degerlerini yok ettiler cumhuriyeti yıkıyorlar bundan daha büyük terör örgütümü olu
ajanlaştırmada hiçbir devlet sovyet kadar yapamadı.kadın kocasını , koca karısını şikayet ediyordu ama yıkılmaktan kurtulamadı.çünkü düzen zulüm üzerine kuruluydu.ve Allah böyle devletleri imansızlarla yıktıracaktır.şimdiki türkiye gelecekte yok
Diğer Haberler