HABER

G.Saray'a Ribery şoku

Galatasaray kulübü, sözleşmesi sürerken Fransa'nın Marsilya kulübüne giden Frack Ribery ve Marsilya kulübü aleyhindeki hukuk mücadelesini kaybetti. Galatasaray'ın başvurusunu inceleyen FİFA, Ribery'nin Cimbom'dan gidişinin haklı gerekçeye dayandığına hükmetti ve Galatasaray'ın 10 milyon avroluk tazminat talebini reddetti.
FİFA sözcüsü, "Kararımızı 30 Mayısta vermiştik. Bunu bugün taraflara tebliğ ettik. Oyuncunun, sözleşmesini haklı sebeplerle bozduğu tespit edilmiştir" dedi.

Ribery, 2005 ocağında Galatasaray'la 3,5 yıllık sözleşme yapmış, ancak birkaç ay sonra, ücretini alamadığını söyleyerek, Marsilya takımıyla mukavele yapmış, Galatasaray yönetimi de bunun üzerine Ribery ve Fransız kulübü aleyhinde FİFA nezdinde hukuk mücadelesine girişmişti.

Sezgin: "Hakkımızı CAS'ta ararız"
Genel Müdürü Adnan Sezgin, "Bize FIFA'dan ulaşan bir şey yok, mahkeme sürüyor. Karar böyleyse hakkımızı CAS'ta ararız" diye konuştu. Ribery'nin gidişi sonrası, "Tazminatı kazanmamız yetmez. Gelip Galatasaray forması giyecek" diyen başkan Özhan Canaydın ise karardan haberdar olmadıklarını, gerekirse Uluslararası Spor Mahkemesi'ne (CAS) gideceklerini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön