G.Saray'da sakatlık raporu

Galatasaray'da sakatlıkları nedeniyle tedavileri devam eden oyuncularının son durumları açıklandı. Sarı-kırmızılı takımın internet sitesinde yapılan açıklamada, sakat oyunculardan Tobias Linderoth'un tedavisine İsveç'te devam edildiği ve bu hafta içinde İstanbul'a döneceği öğrenildi.

Diğer futbolcuların son durumlarıyla ilgili olarak şu bilgiler verildi:

Uğur Uçar: Konyaspor maçında sakatlanarak 20.02.2008 Çarşamba günü ameliyat olan sporcunun tedavisi planlanan şekilde sürüyor. Geçtiğimiz hafta başında çekilen kontrol filminde iyileşme sürecinin beklenen doğrultuda gittiği belirlendi. Saha çalışmalarına başlaması için ameliyattan itibaren 2 aylık bir süre ön görülüyor.

Serkan Çalık: Fenerbahçe ile oynanan Fortis Kupası maçında oluşan sol diz dış menisküs ön boynuzundaki yırtığı sebebiyle her gün tedaviye alınan sporcu hafta boyu antrenmanlara takımla katıldı. Gençlerbirliği Fortis Türkiye Kupası ve dün oynanan Denizlispor maç kadrolarına alındı ve oynadı.

Rigobert Song: Kayserispor maçı öncesi son antrenmanda sağ uyluk arka adalesinden sakatlanan sporcunun FTR tedavisi sürüyor. Geçtiğimiz hafta içinde takımla deneme mahiyetinde antrenmana başlatılan sporcunun şikayetlerinin artması üzerine takım programından çıkarıldı. Sporcu Gençlerbirliği Fortis Türkiye Kupası ve dün oynanan Denizlispor maç kadrolarına alınmadı.

Hakan Şükür: 13 Mart Perşembe günü antrenmanda ikili mücadelede ani sırt ağrısı ile antrenmanı bırakan ve ardından yapılan tetkiklerde sırtında ödem tespit edilen sporcunun şikayetleri Ankaraspor maçından sonra arttı. Gençlerbirliği Fortis Türkiye Kupası maçı öncesinde Salı günü ağrıları süren sporcu problemin ilerlemesini engellemek amacıyla maç kadrosuna dahil edilmedi. Bu dönem zarfında yoğun tedavisi süren sporcu Perşembe günü hafif ağrılarla takıma verildi. Dün oynanan Denizlispor maç kadrosunda yer aldı.

Hasan Şaş: Hafta başında birkaç gündür süren iki taraflı kasık ağrısı sebebiyle muayene edilen sporcuda kasık fıtığı ön tanısı konmuştu. Tetkikleri Gençlerbirliği Fortis Türkiye Kupası maçı sonrasına bırakılan sporcu fıtık tanısının kesinleşmesi ardından Denizlispor maçı kadrosundan çıkarıldı. Bugün takımla çalışmalara tekrar başlayacak olan sporcu izleniyor.

Cassio Lincoln: Ankaraspor maçında sol uyluk arka adalesine aldığı darbe sebebiyle maç sonrası şikayetleri artan ve kontrol amacıyla Almanya'ya giden sporcu Cumartesi günü Almanya'dan döndü. Aynı gün sağlık merkezimizde tedavisine başlanan sporcu bugün FTR sinin ardından teknik heyet ve sağlık ekibi kontrolünde sahada koşu çalışması yaptı.

Mehmet Topal: Ankaraspor maçından önceki gün bel ağrısı başlayan sporcunun maç sonrası şikayetleri arttı. Salı günü şikayetleri tam olarak gerilemeyen sporcu problemin ilerlemesini engellemek amacıyla Gençlerbirliği Fortis Türkiye Kupası maçı kadrosuna dahil edilmedi. Perşembe günü takımla antrenmanlara başlayan sporcu dün oynanan Denizlispor maç kadrosunda yer aldı.