GTA 5'teki karakterler GTA 4'e geliyor

GTA 4 ve diğer oyunlar için yaptığı modlarla isminden söz ettirmeyi başaran Tayfun Kumaş, GTA 4 için yeni bir mod hazırladı.

GTA 5'teki karakterler GTA 4'e geliyor

Daha önce GTA 4 için hazırladığı Turkish City 2 ile, PC oyuncularının takdirini kazanan Kumaş, resmi web sitesi üzerinden yeni GTA 4 modunu oyun severlerin kullanımına sundu.

Kumaş'ın hazırladığı bu mod sayesinde GTA 5'te kontrol ettiğimiz Michael, Trevor ve Franklin karakterlerini GTA 4'te kontrol etme imkanına sahip oluyoruz. Ayrıca modu yükledikten sonra oyun içerisinde aynı GTA 5'te olduğu gibi karakterler arası geçişte yapabiliyorsunuz. Tabi ki karakterler arası geçiş yaptığınızda değişen tek şek karakteriniz oluyor. Yani GTA 5'te olduğu gibi bir anda mekan vb. öğeler değişerek başka bir senaryoya atlamıyorsunuz.

Tayfun Kumaş'ın web sitesi üzerinden yama ile ilgili yaptığı açıklama ise şu şekide; "İş, sınav ve günlük hayatımdaki yoğunluklar yüzünden ve modda yaşanılan bir takım sorunlar yüzünden iki ay sizi bekletmek zorunda kaldım. Nisan ayına geldik fakat Grand Theft Auto V’in henüz PS4 ve Xbox One dışında, PC’ye çıkıp çıkmayacağı henüz belli olmadı. Biliyorum ki halen Grand Theft Auto IV’ü PC de oynayanlar var. O arkadaşlar için bu; GTA IV: Michael, Franklin ve Trevor Mod [TayfunKey] paketini hazırladım."

"Hatırlarsanız; Daha önce GTA V’te olan karakter değiştirme özelliği, benzer şekilde GTA IV’e mod olarak yapılmıştı. İşte o modu daha da geliştirerek, GTA V’teki ana karakterlerimizi PS3′ten GTA IV’ün PC versiyonuna port ettim. Karakter modelleri ve düzenlenmesi Fırat Keleş’e aittir. Karakterlerin GTA IV’e Convert’ini ise ben yaptım. Sağ alttaki Grand Theft Auto V karakter göstergelerini ise Alperen Bağcı hazırlamıştır. Ayrıca bazı çeviriler için Aydın Kurtoğlu’na teşekkürler."

"Bu modda GTA IV’te, GTA V karakterlerini oynayabilir ve karakter değişimi yapabilirsiniz. Bunun dışında, GTA V’in “Busted ve Wasted” animasyonları da eklendi. GTA V’e benzer sistemde silahlarımızı da değiştirebiliyoruz. Şunu da belirteyim; Görev yaparken ya da görev haricinde oyunu kayıt ederken, Michael karakteri olarak kayıt yapın. Çünkü Niko Bellic ile Michael değiştirilmiştir. Diğerleri sıradan skinlerdir. Mod test edilmiştir ancak görev yaparken oluşabilecek hatadan kimse sorumlu değildir."

GTA 5 Haziran'da tüm platformlarda

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler