HABER

Guinness rekotmeninden ikinci rekor

ANTALYA (İHA) - Guinness Rekorlar Kitabı'na resmi olarak geçmiş en fazla rekoru elinde bulunduran ABD'li Ashrita Furman, 1 saat 25 dakika topaç çevirerek Antalya'da ikinci rekorunu kırdı.

11 Aralık 2006 tarihinde Aspendos Antik Tiyatrosu'nda Türk bayrağı asılı 16.6 metre uzunluğundaki fiberglas direği 13.8 saniye çenesinde tutarak Guinness Rekorlar Kitabı'nda yepyeni bir kategoride giren Ashrita Furman, bugün de 1.6 kilometre boyunca bir topacı durmaksızın çubuk yardımıyla 2 saatten az sürede çevirerek ikinci kez rekor kırmayı denedi. Antalya Sheraton Voyager Otel'de 1 saat 25 dakika 12 saniye 26 salise topaç çevirerek rekoru kıran Furman, 134. rekorunun ardından 135. rekorunu da Antalya'da kırdı.

Türkiye'de tatilde olan Ashrita Furman, her kıtada ve seyahat ettiği tüm ülkelerde bu tür rekor denemeleri yaptığını belirterek, Türkiye'de de iki rekor kırmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Rekor sonrası parçalanan diz kapaklarını gösteren Furman, kırılması zor olan bir rekoru kırabilmekten mutlu olduğunu dile getirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön