HABER

Güiza: "oklarımı ikinci yarıya sakladım"

Fenerbahçe'nin İspanyol oyuncusu Güiza, üzerindeki gol baskısını ikinci yarıda atacağını ve şampiyonluk için elinden gelen bütün mücadeleyi vereceğini söyledi. Güiza, alışma döneminin bittiğini, oklarını ikinci yarıya sakladığını belirtti.

Fenerbahçe Gazetesi'ne röportaj veren İspanyol oyuncu Güiza, Türkiye'de ve Fenerbahçe'de olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek, "Bana göre Fenerbahçe çok büyük bir camia ve futbol takımı da kendini kanıtlamış bir ekip. O nedenle burada olmaktan gururluyum. Türkiye'de ve Fenerbahçe'de olmaktan gerçekten çok mutluyum. Dünya çapında tesisleri ve taraftarı olan büyük bir kulüpte oynuyorum. Yönetim, teknik kadro ve takım arkadaşlarımla iyi bir diyaloğum var. Ayrıca taraftar da beni seviyor ve hatalarıma dahi tolerans gösteriyor. Böylesine mükemmel bir atmosferden mutlu olmamak mümkün mü ?" dedi.

"Okçuluk, ne zaman ve nasıl doğdu ?" sorusu üzerine İspanyol futbolcu, "İspanya'da Kiko (Francisco Miguel Narvaez) isimli bir futbolcu vardı. O da gol attıktan sonra bu hareketleri yapıyordu. Ben de ondan esinlendim. Okçuluğun bendeki doğuşu da böyle oldu. Bakmayın siz ilk yarıya. Alışma dönemi bitti. Oklarımı ikinci yarıya sakladım" diye konuştu.

Gol atmayı kendisinin de istediğini ifade eden Güiza, "Tabii ki ben çok koşup pres yapan bir oyuncuyum. Fenerbahçe gibi büyük bir takımda da koşmak ve çabalamak lazımdır. Ben de onun gereklerini yapıyorum. Gol atmayı ben de istiyorum. En kısa zamanda bu da olacak. Her zaman için başarı çalışarak kazanılır, çalışmamın da meyveleri olan gollerin geleceğini düşünüyorum" dedi.

"Semih'in yokluğunu hissediyor musun ?" şeklindeki soru üzerine Güiza, "Semih bana göre de Fenerbahçe için iyi bir futbolcu. Ben de kısa zamanda onunla çok iyi anlaştım. Tekrar sahalara döndüğünde onunla birlikte oynamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

"TARAFTARLARIMIZ BİZE GÜVENSİN, ONLARI KUPALARLA ONURLANDIRACAĞIZ" "Geçen sene İspanya'da gol kralı oldun. Bu sene de Türkiye'de gol kralı olacak mısın" şeklindeki soruya ise Güiza, "Benim için gol kralı olmaktan ziyade ilk istediğim ve beklediğim şey takımımın şampiyon olmasıdır. Gol kralı olmak tabii ki beni mutlu eder, ama ben olmuşum ya da bir başkası. Bu önemli değil. Önemli olan şampiyon olmamız. Ben gol kralı olsam da şampiyon olamadıktan sonra fazla bir mana ifade etmez" diye cevap verdi.
Penaltıdan gol atmanın kendisine fazla keyif vermediğini dile getiren Güiza, "Penaltıdan gol atmak nedense bana fazla keyif vermiyor. Bu nedenle geçen sezonki 27 golümün içinde hiç penaltı yok. İçinde fazla sayıda penaltı golü olan 'Gol Krallığını' şahsen biraz sulandırılmış bir başarı olarak görüyorum. Kişisel çabadan ziyade bedavadan yapılmış bir ikram gibi geliyor" dedi.

Sarı-lacivertli taraftarlardan kendilerine inanmalarını ve güvenmelerini isteyen Güiza, "Biz zaten yavaş yavaş o serileri kazanmaya başladık. Uzun zamandır yenilmeden devam ediyoruz. Burada takım içindeki birliktelik herkes için çok önemli. Her maçımızı ciddi şekilde çalışarak, kazanıp yolumuza devam edeceğiz. Yeter ki taraftarlarımız bize inansınlar ve güvensinler biz onları kazanacağımız kupalarla onurlandıracağız" ifadelerini kullandı.
"İspanya'daki derbiler ile Türkiye'deki derbilerden hangisinin atmosferi daha büyük" sorusuna Güiza, "Karşılaştırma bile yapılamaz. Türkiye'dekiler daha muhteşem" şeklinde cevap verdi.

İspanyol futbolcu, bir soru üzerine, uğura inandığını söyleyerek, "Tabii uğura inanıyorum ve benim böyle uğurlarım her zaman vardır. Kramponlarımın ve dizliklerimin uğur taşıdığına da inanıyorum. Volkan Ballı her maçta bana 'Bu maçta kafa ya da ayakla gol atacaksın' diyor ve bu da benim hoşuma gidiyor" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön