Gül, Baykal'a Kayseri mantısı ikram etti

Muhalefet bugün Köşk'e çıktı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP lideri Devlet Bahçeli ile Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen görüşmesinde, Irak'ın kuzeyine yönelik operasyon, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ve ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in Türkiye ziyaretlerinin ele alındığı bildirildi. Gül'ün konuklarına Kayseri mantısı ve tatlı ikram ettiği öğrenildi.

Gül Bahçeli görüşmesi sona erdi

Gül'den uzlaşı için ilk adım

Görüşmede Baykal, Nevruz kutlamaları ve sonrasında yaşanan gelişmeleri ise AKP'nin bölgeye ilişkin izlediği son 6 yıllık politikalarına bağladı. Görüşmede, Cumhurbaşkanı Gül'ün, Baykal'a, Kayseri mantısı, ızgara et, patlıcan yemeği, tatlı ve su ikram ettiği bildirildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün liderler turunun ilk konuğu CHP Genel Başkanı Deniz Baykal oldu. Cumhurbaşkanı Gül'ün daveti üzerine saat 12.45'te Çankaya Köşkü'ne çıkan Baykal, Köşk'te 1 saat 40 dakika kaldı. Köşk çıkışı açıklama yapmadan ayrılan Baykal'ın, evine geçtiği bildirildi.

Gül Bahçeli görüşmesi sona erdi

Gül'den uzlaşı için ilk adım
ANKA'nın edindiği bilgiye göre, görüşmede daha önce açıklandığı gibi "ağırlıklı dış politika ve güvenlik konuları" ele alındı. Irak'ın kuzeyine yapılan askeri harekata ilişkin geniş bir değerlendirme yapan Baykal, bu süreçte Türkiye-ABD ilişkilerine yönelik görüşlerini dile getirdi. Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ve ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in Türkiye temaslarının da değerlendirildiği toplantıda, Nevruz Bayramı ve sonrasında meydana gelen olaylar da ele alındı. Baykal'ın, Nevruz'da yaşanan olaylarla ilgili olarak AKP'nin 6 yıllık iktidarı boyunca izlediği politikaların etkili olduğunu ifade etti. Nevruz olaylarının kaygı verici olduğunu ifade eden Baykal, AKP'nin Türkiye'ye kaygı verici gelişmeler yaşattığını ifade etti.

GÜL KAYSERİ MANTISI İKRAM ETTİ

Gül ile muhalefet zirvesinin ana yemeği ise Kayseri mantısı oldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, konuklarına Kayseri mantısının yanı sıra, ızgara et, patlıcan yemeği ve tatlı ikram etti.

Gül Bahçeli görüşmesi sona erdi

Gül'den uzlaşı için ilk adım

-BAYKAL İKİNCİ KEZ KÖŞK'TE-

Köşk'ü protesto eden ve davetlere katılmayan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bugünkü görüşmeyle ikinci kez Çankaya Köşkü'ne çıkmış oldu. Abdullah Gül'ün, Cumhurbaşkanlığına karşı çıkan Baykal, Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasının ardından "Türkiye'nin temel konuları dışında Köşk davetlerine katılmayacağını" açıklamıştı.
Baykal, ilk olarak PKK'nın Dağlıca'da yaptığı baskının ardından sınır ötesi operasyonların tartışıldığı günlerde yine Gül tarafından Çankaya Köşkü'ne davet edilmişti.