HABER

Gül: Terör hepimiz için hayati konudur

ANKARA(ANKA)-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,"Terörle mücadele hepimiz için birinci derecede önemli, hayati bir konudur. Yapılması gereken bir şey varsa yapılır" dedi.

Gül, "Türkiye'nin belli kurumları vardır. Bu kurumlarda bu konular çok açık seçik her şey tartışılmaktadır ve bunlar bir devlet politikası halinde yürütülmektedir" diye konuştu.

Kazakistan'a ziyareti öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eve Dönüş Yasası'na, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın PKK terörüne ilişkin açıklamalarına yönelik bir soruya, "Terörle mücadele bildiğiniz gibi çok boyutlu bir iştir.Türkiye çok kararlıdır. Çok kapsamlı programlar zaten yapılmıştır ve uygulanmaktadır. Bu mücadele çok dinamik bir mücadeledir. Tecrübeler hep gözden geçirilir. Yapılması gereken bir şey varsa yapılır" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Gül,"Türkiye'nin belli kurumları vardır. Bu kurumlarda bu konular çok açık seçik her şey tartışılmaktadır ve bunlar bir devlet politikası halinde yürütülmektedir. Terörle mücadele hepimiz için birinci derecede önemli, hayati bir konudur" diye konuştu.

-BAĞIMSIZLIK KUTLAMALARINA KATILACAK

Kazakistan ziyaretiyle ilgili olarak da Cumhurbaşkanı Gül şunları söyledi:"Kazakistan'ı ziyaretim sırasında yapacağım görüşmelerde Türkiye ve Kazakistan arasındaki ilişkileri ve işbirliğini ilgilendiren bütün konuları ele alacağız. Ayrıca güncel, bölgesel ve uluslararası konularda değerlendirmelerde bulunacağız"
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile Kazakistan bağımsızlık günü törenlerine katılacaklarını ifade eden Gül, Astana'da Türkiye-Kazakistan iş forumunun açılışını da yapacaklarını belirtti.

Esenboğa Havalimanı'ndan TBMM Başkanı Köksal Toptan tarafından uğurlanan Gül'e Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ve iş adamları eşlik ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön