HABER

Gül'den Kurban Bayramı dolayısıyla çağrı

Ankara AA- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla yükselen yardımlaşma ve dayanışma duygularının, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki ihtiyaç sahiplerine yönelmesi ve bir gönül seferberliğine dönüşmesi gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Gül'ün 11 Aralık'ta bazı yardım kuruluşları temsilcilerinden oluşan bir heyeti kabul ederek, kuruluşların taleplerini dinlediği belirtildi.

Bu konuyla ilgili olarak vatandaşlara hitaben yazılı bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Gül, dini ve milli bayramların yardımlaşma ve dayanışma hasletlerinin hayata geçtiği müstesna günler olduğuna işaret ederek, milletin medeniyet yolunda ilerlemesiyle yardımlaşma ve dayanışmanın ifade şekillerinin de değiştiğini vurguladı. Gül, açıklamasında, şunları kaydetti:

"Eskiden geleneksel çevremizde yaptığımız yardımlar ve sergilediğimiz dayanışma, artık giderek bir büyük aileye dönüşen Türkiye ailesine, Türk milletine yönelmektedir. Böylece ortaya yardımları toplayıp ihtiyaç sahiplerine dağıtan sivil toplum kuruluşları çıkmaktadır. Türkiye, modernleşip geliştikçe coğrafi sebeplerle bu sürece tam intibak edemeyen yörelerimizdeki yardımlaşma ve dayanışma ihtiyacı daha çok ortaya çıkmaktadır. Bu ihtiyaç, bilhassa terörün yoğun olarak yaşandığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde hissedilmektedir.

Millet olma hissimiz ve aidiyet duygumuzu güçlendiren bu kampanyaların bütün vatandaşlarımız tarafından desteklenmesi, milli birlik ve beraberliğimize pozitif katkılarda bulunacaktır.

İmkan sahibi vatandaşlarımızın Kurban Bayramı vesilesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı, özellikle terör yüzünden mağdur olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki kardeşlerimizi bularak yardım etmeleri her türlü takdirin üstündedir. Doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün vatandaşlarımızın bu vesileyle yeniden bu büyük ve aziz millete mensup olmaktan iftihar duyacağı bu gönül seferberliğini, Cumhurbaşkanı olarak şahsen her aşamasında desteklediğimi sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön