HABER

Güler: Fındıkta maç bitmedi

ORDU (İHA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, fındıkta yaşanan tartışmaları bir futbol maçına benzeterek, "Durun, daha maç bitmedi" dedi.

AK Parti Ordu İl Teşkilatı'nın 'Danışma Meclisi' TESK Otel'de toplandı. Toplantıya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı M. Hilmi Güler, Ordu Milletvekilleri Enver Yılmaz, Hamit Taşçı, Cemal Uysal, AK Parti Ordu İl Başkanı Fatihan Ünal ve Merkez İlçe Başkanı Halit Tomakin'in yanı sıra belediye başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada fındık konusunda yaşanan tartışmalara değinen Bakan Güler, FİSKOBİRLİK'in faaliyetlerini Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) yaptığını ve bunun bir devrim olduğunu söyledi. Alımların çok iyi gittiğini, alınacak fındığın parasının hazır olduğunu belirten Bakan Güler, üreticilerin de fındığı pazara indirmekte acele etmemelerini istedi. FİSKOBİRLİK'in geçen yıl açıkladığı fındık fiyatının çok yüksek olduğu gibi sorunlarla karşılaşılacağının o günlerde belli olduğunu ifade eden Bakan Güler, "Eğer bu fiyatta başarılı olsalardı, ben onlara babayiğit derdim" dedi.

Fındık konusunda özellikle 20-30 kişilik bir grubun Türkiye'nin her yerinde sistematik bir şekilde ortamı gerginleştirdiğini kaydeden Bakan Güler, partililere hitaben, "Biliyorum siz de bu propagandalardan etkilendiniz. Etkileniyorsunuz da. Ama size şunu söyleyeyim, maç daha bitmedi. Fındığa kalıcı bir çözüm bulmak zorundayız ve bulacağız" diye konuştu.

Parti olarak gerçekleştirdikleri hizmetleri anlatmadıkları gibi anlatamadıklarını da belirten Güler, "Bakın Ordu'ya içme suyu projesi ne demek? KÖYDES'den 50 milyon YTL ne demek? Topçam Barajı'nın bitmesi ne demek? Ordu Barajı'nın başlaması ne demek? Biz hiç kimseye bunları anlatmıyoruz. Anlatamıyoruz. Anlatmayı da sevmiyoruz. Biz bunların propagandasını yapmayı da ayıp kabul ediyoruz" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler