HABER

Güler Işık kimdir? Demet ve Alişan konuğu Güler Işık kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Gündüz kuşağının sevilen ve ilgi ile takip edilen programı Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına bugün Güler Işık konuk oldu. Bir dönem kanser hastalığıyla mücadele eden Güler Işık, gördüğü rüya ardından tesettüre girmişti. Dişi İbrahim Tatlıses lakabıyla bilinen Güler Işık hakkında araştırma yapılmaya başlandı. Peki, Güler Işık kimdir? Demet ve Alişan konuğu Güler Işık kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Güler Işık kimdir? Demet ve Alişan konuğu Güler Işık kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Türk Halk Müziği'nin usta isimlerinden olan Güler Işık, bugün Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk oldu. Güler Işık kimdir, kaç yaşındadır? Güler Işık aslen nerelidir? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Dişi İbrahim Tatlıses olarak nam salan ünlü ses sanatısı Güler Işık 30 Haziran 1967 tarihinde dünyaya geldi. İşte hakkında tüm merak edilenler...

GÜLER IŞIK KİMDİR?

Müzisyen, Türk Halk Müziği Sanatçısı, Oyuncu, Sanat Yönetmeni Güler Işık, 30 Haziran 1967 tarihinde dünyaya geldi. Aslen Şanlıurfa Sivereklidir.

Babasının desteği ile Gaziantep Halk Evi'nde 2 sene Halk Müziği eğitimi alan Güler Işık daha sonra çay bahçelerinde programlar yapmaya başlamış, 1977 senesinde Ankara'ya taşınmıştır.

Ankara Radyosu tarafından gerçekleştirilen bir yarışmayı kazanan Güler Işık henüz kaset çıkarmadan televizyon dünyasına adım atmış ve plakçılardan kaset teklifleri almaya başlamıştır.

Müzik kariyerinin dışında oyunculuk geçmişi de bulunmaktadır. 5 sinema ve tv filmi ile bir dizide de rol almıştır. Türk Halk Müziği'nin usta isimlerinden Güler Işık, Kırgın, Şey Yani, Acılar albümleriyle tanınmaktadır.

RÜYASI ÇIKINCA TESETTÜRE GİRDİ

Kanser tedavisi başlayan Işık, Umre'ye gitme kararı aldı. Umre ziyareti sırasında şifa bulmak için dua eden ve iyileştiğine dair Allah'ın kendisine bir işaret göndermesini isteyen Işık, gece etkileyici bir rüya görür. Kanserin etkisiyle koltuk altında üç tane beze oluşan Işık, rüyasında, koltuk altından üç tane böceğin çıktığını görür. Umre ziyaretinden dönüşünde ameliyat olan Işık'ın koltuk altındaki kanser hücrelerinin yok olduğu görülür.

Rüyası doğru çıkan ve duasının kabul olduğunu öğrenen Işık, radikal bir kararla tesettüre girdi ve namaza başladı. Işık, tesettüre nasıl girdiğini ve hastalık sürecinde yaşadığını anlatırken gözyaşlarına boğuldu. Bundan sonra sahne hayatına ara vermeyeceğini söyleyen Işık, içkili olmayan mekanlarda, kına gecelerinde sahne alacağını söyledi.

Geri Dön