Günay: Aklımızı başımıza devşirmeye ihtiyacımız var

Günay: Aklımızı başımıza devşirmeye ihtiyacımız var

Adana - AA- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Sağ duyuya, aklımızı başımıza devşirmeye, siyaseti, siyaset alanlarında yapmaya, ara yollardan çözüm aramamaya çok ihtiyacımız var" dedi.

Günay, Bu yıl 10'uncusu gerçekleştirilen, Uluslararası Sabancı Tiyatro Festivali açılışına katılmak üzere geldiği Adana'da basın mensuplarının sivil toplum örgütleri tarafından yapılan sağduyu çağrıları hakkındaki değerlendirmesinin sorulması üzerine, şu yanıtı verdi:

"Sağ duyuya ihtiyacımız var. Türkiye'de demokrasi sürerse, her şey güzellikle devam eder. Demokrasi sürerse, ekonomi gelişir, hayat güzelleşir, eğitimin kalitesi artar, böylece de bilgi ortamı yaygınlaşır ve demokrasi kökleşir."

Herkesin, sağduyuya, siyaseti siyaset alanlarında yapmaya ve ara yollardan çözüm aramamaya çok ihtiyacı olduğunu ifade eden Günay, "Umarım ki herkes, Türkiye'nin siyasetçileri, bürokratları ve teknokratları, iş dünyası, hukukçuları, yargıçları, her alanda görev yapanları, Türkiye'nin demokrasi ihtiyacını birinci tercih olarak öne çıkarır ve biz iyilikle, güzellikle, barış içinde Türkiye'yi ileriye doğru götürmeye devam ederiz" diye konuştu.