GÜNCELLEME 2 - İsrail uçakları Gazze'yi bombalıyor

İsrail ordusu tarafından Gazze'deki bazı noktalara uçak ve helikopterlerle saldırı yapılıyor - İsrail'in hava saldırısında Gazze'nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesinde hasar meydana geldi - Savaş uçakları ile helikopterler, Gazze'nin güneyindeki Refah kentinin batısında Hamas'a ait bir noktaya daha hava saldırısı düzenledi YENİ HAVA SALDIRISIYLA İLGİLİ BİLGİLER EKLENDİ

İsrail, dün akşam saatlerinde abluka altındaki Gazze Şeridi'nden sınırın İsrail tarafına roket atıldığı gerekçesiyle Gazze'de bazı noktalara hava saldırısı başlattı.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, İsrail savaş uçakları ile helikopterlerinin Gazze'nin bazı bölgelerine hava saldırıları düzenlediği bildirildi.

Açıklamada, bu saldırıların, Gazze'den atıldığı belirtilen roketlere misilleme olarak yapıldığı ifade edildi.

Ayrıca açıklamada, dün akşam saatlerinden itibaren Gazze'den İsrail tarafına 14 roket atıldığı ve bunlardan 8'inin orduya ait Demir Kubbe isimli hava savunma sistemleri tarafından etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Gazze'deki Filistinli gruplardan ise atılan roketlere ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.
\

- 6 noktaya hava saldırısı

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları ile helikopterleri, Gazze'nin güneyindeki Refah kentinin batısında Hamas'a ait bir noktaya daha hava saldırısı düzenledi. Böylece bu gece Gazze'nin farklı bölgelerinde Hamas'a ait olduğu belirtilen 6 nokta hava saldırılarında hedef alındı.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze'nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi yakınında askeri bir noktaya düzenlediği hava saldırısı sonucu hastanede hasar meydana geldiğini aktardı.

Saldırıyı kınayan Kudra, uluslararası kuruluşlara, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına karşı sağlık kurumları ve personelinin korunması çağrısında bulundu.

Görgü tanıkları, hastanede meydana gelen hasar neticesinde kırılan cam parçaları ve duvardan sıçrayan taşlardan bazı kişilerin hafif şekilde yaralandığını belirtti.

- Can kaybı yok

Gazze'deki Filistin sağlık kaynakları, İsrail'in bombardımanında şu ana kadar can kaybı rapor edilmediğini aktardı.

Gazze'deki İslami Cihad Hareketi ise İsrail'in masum sivilleri katletmesine karşı direniş gruplarının elleri kolları bağlı kalmayacağını belirtti.

İslami Cihad'dan yapılan açıklamada, "Direniş, defalarca sivillerin hedef alınmaması konusunda uyardı ancak işgal güçleri abluka altında insanların hayatıyla oynamayı sürdürdü." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, İsrail'in masum sivilleri katletmesine karşı direniş gruplarının elleri kolları bağlı kalmayacağı vurgulandı.

- Gösterilerde 5 şehit, 180 yaralı

Bu arada, Gazze sınırında dün düzenlenen gösterilerde 5 Filistinli, İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu şehit olmuş, çoğunluğu gerçek mermiyle vurulan 180 Filistinli ise yaralanmıştı.

GÜNCELLEME 2 - İsrail uçakları Gazze'yi bombalıyor

- İsrail ordusu tarafından Gazze'deki bazı noktalara uçak ve helikopterlerle saldırı yapılıyor - İsrail'in hava saldırısında Gazze'nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesinde hasar meydana geldi - Savaş uçakları ile helikopterler, Gazze'nin güneyindeki Refah k

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler