Gündeme bomba gibi düşen 'Abdullah Gül' iddiası! Meral Akşener'den açıklama geldi

İYİ Parti lideri Meral Akşener, kendisi hakkında 2019'daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Abdullah Gül’ün aday olması durumunda 'kararını gözden geçireceği yönünde iddialara yanıt verdi. Seçimde aday olacağını vurgulayan Akşener, "Yazarın biri bugün yazmış; Sayın Abdullah Gül ile haşır neşirmişiz, kendisi aday olacakmış, ben de adaylığımı çekecekmişim. Benim sözüm söz. Çatı adaylar falan vardı. Yani ne çatı, ne baca, ne de pencere kardeşim, ben adayım" dedi.

Gündeme bomba gibi düşen 'Abdullah Gül' iddiası! Meral Akşener'den açıklama geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Giresun'da, partisi tarafından Atatürk Meydanı'nda düzenlenen mitinge gelenlere seslendi. Miting alanına geldiği sırada bir partili Akşener’e, Giresun’a özgü ıslık dili olarak ta bilinen kuş dili ile ‘Fındığın başkenti Giresun’a hoş geldiniz’ diye seslendi. Akşener gülümsediği partiliyi selamladı.

Konuşmasına bölge ekonomisinin en önemli tarım ürünü olan fındıkla başlayan Akşener, partilerin fındığa iyi geleceğini söyledi. Fındığın İtalyanlara peşkeş çekildiğini öne süren Akşener, fındık ürününde teşvik modelini getirerek fiyatları artıracaklarını ifade etti

'İMAMDAN BOL BİR ŞEY YOK'

Hükümete yönelik eleştirilerde bulunan Akşener, ülkede birinci sorununun genç işsizliği olduğunu belirterek şunları söyledi: "İl il geziyoruz. 15'inci durağımız Giresun. Gördüğümüz birinci sorun genç işsizlik. 4 yıllık üniversite mezunu olup iş bulamayan gençlerden bahsediyoruz. Sorular çalındı, çocuklar işsiz. Sorular çalındı anladık. FETÖ'cüler çaldı ama kimler girdi? Ben Meclis başkan vekilliği unvanımla haksızlığa uğramış bir gencin sorununu çözemedim. Ya FETÖ imamlarına ya da AK Parti'nin imamlarına takıldık. İmamdan bol bir şey yok. Bu kadar gencin işsiz olduğu bir Türkiye'de ilan ediyorum: Ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız. Tek adam rejimini kuramayacaksınız. O kadar kul hakkı aldınız ki yapamayacaksınız. Elinizde tek şey var o da OHAL üzerinden insanları korkutmak. Ama korkmuyorlar, işte buradalar. Ne yapacaksınız şimdi? Kanun Hükmünde Kararname üstüne kararname çıkarıyorsunuz. Ayıptır be ayıptır. 15 Temmuz'da millet indi sokağa 249 şehidimiz var. Allah mekânları cennet etsin. Millet görevini yaptı ama bunlar görevini yaptı mı? Devleti millet sokaktan topladı."

'BEN ADAYIM KARDEŞİM'

İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Akşener, kendisi hakkında 2019'daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Abdullah Gül’ün aday olması durumunda 'kararını gözden geçireceği yönünde iddialara da yanıt verdi. Seçimde aday olacağını vurgulayan Akşener, bu konuda şöyle konuştu: "İYİ Parti ile oturup, İYİ Parti ile kalkıyorlar. Yazarın biri bugün yazmış; Sayın Abdullah Gül ile haşır neşirmişiz, kendisi aday olacakmış, ben de adaylığımı çekecekmişim. Benim sözüm söz. Çatı adaylar falan vardı. Yani ne çatı, ne baca, ne de pencere kardeşim ben adayım. Halep oradaysa Arşın da burada. Hep birlikte göreceğiz. Niye korkuyorsunuz?"

'TÜRKİYE YORGUN'

Kalabalığın 'Başkan Meral' diye slogan atması üzerine Akşener, "Siz şimdi böyle bağırıyorsunuz, ondan sonra komaya giriyor ürküyorlar. O zaman da yola çıkmıştık 'Başbakan Meral' diye bağırmıştınız, 2 tane başbakan değişti kardeşim. Yani öyle bir gücünüz var ki, başbakanın biri uçtu, bir tane daha geldi o da uçtu gitti. Biz milletimizle beraberiz. Türkiye yorgun, Türk milleti yorgun. Devlet ve kamu yönetimi çözülüyor. Adalet 4 kolluda şu anda. Adalet ve hukuk askıda. Böyle bir ortamda bu siyasi tıkanıklığın açılması için İYİ Parti kuruldu. İYİ Partiyi millet kurdu ve millet yönetiyor. Onun için de iyi, adalet, bilim, ahlak, hırsızlığa karşı olmak demektir" diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmalarının ardından Akşener'e üzerine adının yazıldığı Akın Çorap Giresunspor forması verildi. Miting sonrası Akşener ve beraberindeki partililer kurdele keserek İYİ Parti Giresun İl Başkanlığı binasının açılışını yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
Yürü be Meral Başkan kim tutabilir ki seni.Çatlayanlar çatlasın,korkanlar korksun.Allah yolunu açık eylesin senin.
amiiiinnnn
@hayal1420 PAPAZ NAMAZA BAŞLASINDA ŞEFATÇİ OLSUN :=)
SEN YOL YAKINKEN,,,,BACA,ÇATI,KAPI YI BIRAK EVİNİN KADINI OL..SENİN YAPTIĞIN HAREKET HALİNDEKİ TRENE BİNMEK SADECE..SONUDA BELLİ..YALNOZ BAŞINA HAREKET ETMEDİĞİN AŞIKAR..
en büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaş tır MUSTAFA KEMÂL ATATÜRK
Pekiii burada.. kimin tetikciliğini yapıyorsun sen ? kimin aklıyla konuşuyorsun !
@yilmaz_1972_teoyi iki gün sonra 5 ocak adananın fıransızlardan kurtuluşu..seninki de fransaya gidiyor..kankasını teselli etmeye..bu üklenin gerçek vatandaşları, kim dost kim düşman biliyor!!!
@r.etkar ..akşenere akıl verenlerin aklıyla konuşmadığım kesin..daha doğrusu yazmadığım..
@byciddi ABD DE MÜTTEFİKİMİZ AMA PYD,PKK,DAEŞ SİLAHLARI ONLARDAN GELİYOR..BIRAKIN BU DOST AYAĞINI..GEÇMİŞTE HEPSİNİN CANINI OKUDUK..ONLAR BİZLE NASIL GÖRÜŞÜYORSA BİZDE ÖYLE GÖRÜŞÜYORUZ..ANLAYANA..
@hayal1420 M.KEMALİ İNKAR EDEN ASLINI İNKAR EDER..M.KEMALİN ASKERLERİYİZ DEYİP ASKERDEN KAÇANLAR TOPLULUĞUSUNUZ SADECE..ONUN İSMİNİ KULLANARAK KİRLETMEYİN DAHA FAZLA..SANKİ SÜTTE LEKE VAR SİZDE YOK..AYNAYA BAKARAK YORUM YAZIN..
@yilmaz_1972_teoyi askerden kacanlar belli değilmi ne burak dedi mustafa kemalin askerleriyız diye nede bilal dedi nede bakan ve akp vekil çocukları hala bedelli bekleyen akp liler var bakan çocuklarının zamanı geldiğinde bir bedelli daha cıkırtırlar yanı mustafa kemalin askerleri ülkenin askerliğinide kanının son damlasına kadar yapar
@yilmaz_1972_teoyi fakirlerin çoçukları var nede olsa ülkede
erkek siyasetçiden bıktık.Meral abla tam anadolu kadını. amerikadan ithal değil tansu çiller gibi hoş akp de amerikada kuruldu ya.
@genc.a komik cocuk dogru ithal değil direk cıa projesi bu marul
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler