Güneş Operasyonu'ndan gün ışığına çıkmamış fotoğraflar

Güneş Operasyonu'ndan gün ışığına çıkmamış fotoğraflar

KUZEY IRAK- TSK'nın Kuzey Irak'a gerçekleştirdiği ve 240 teröristin öldürüldüğü kara harekatında ele geçirilen terörist silahları ve malzemelerinin görüntüleri ilk kez günışığına çıktı.

İşte operasyondan son kareler

Güvenlik güçleriyle terörist gruplar arasında yaşanan çatışmaların ardından teröristlerin etkisiz hale getirilmesiyle ele geçirilen silahlar ve malzemelerin ilk kez ortaya çıkan kare kare fotoğrafları, 24 askerimizin şehit olduğu Kuzey Irak'taki operasyon hakkında sıcak görüntüler içeriyor.

Güneş Operasyonu'nda dağda kar içinde ilerleyen askerlerin ve helikopterlerin görüntülerinin de yeraldığı fotoğraflarda bölgenin zorlu kış şartları da açıkça görülüyor. Askerlerin arazide kardan yaptığı bir barınağın görüntülerinin de yeraldığı fotoğraflarda Mehmetçik'in beline kadar kar içinde ve zorlu iklim koşullarında mücadele verdiği görülüyor.

Kimi zaman operasyon sırasındaki dinlenme molasında meyve suyu ve çikolatayla açlığını gidermeye çalışan, kimi zaman da dağda fotoğraf çektiren Mehmetçiklerin görüntülerinin bulunduğu fotoğraflarda askerlerin herşeye rağmen morallerinin yüksek olduğu da gözleniyor.

Bir komutanın operasyona katılan bir askerin alnından öperken görüldüğü fotoğrafların tümünde Mehmetçiklerin operasyon sırasında ellerinde silahlarla mevzide çekilen fotoğrafları da yeralıyor.